Overland Exodus On-line fantasy hra

Že by Red Dragon v novém kabátě??

Když se mi poprvé na internetu objevil banner odkazující na novou slovenskou on-line hru Overland, moc sem si toho nevšímal. Potom ale zoubeček zvědavosti chlodal a chlodal  a já na tento banner klikl. Poté jsem se ocitl ve světě magie, hrdinů a dostal do pozice krále, který vede svou zemi k prosperitě.

Takové mohou být pocity hráče, který právě vstoupil do světa Overlandu. Musím uznat, že po slavném a opěvovaném Red Ragonu 2 to byl od slovenských autorů určitě odvážný krok. Výsledek je velmi uspokojivý. Už na titulní stránce vás přivítá nádherný desing, který vás poté bude provádět po celou dobu hraní Overlandu.

Jako u všech věcí, co se týkají internetu, je důležitá a první věc registrace.   U Overlandu je to také samozřejmost. Vyplníte si podle představ vaše přihlašovací jméno, jméno panovníka ( nemusí to být přihlašovací jméno ) a email na který vám bude zaslán přístupový kód. Te doporučuji poté změnit na nějaký rozumný  a snadno zapamatovatelný.

Také není na škodu přečíst si příručku ke hře. Je to sice zdlouhavý a velice podrobný návod, ale je celkem nezbytné si ho alespoň jednou přečíst.Jakmile se přihlásíte, stáváte se okamžitě pány svého královstvíčka a je jenom na vás, jestli bude vzkvétat, nebo upadat. Čas zde plyne v závislosti na hodinách čili co 1 hodina to 1 den. Samozřejmě, že čas běží zrovna když nejste připojení, ale díky časovým vírům, pomocí kterých můžete po dobu jedné hodiny dohrát třeby zameškaný týden, je to vcelku zvládnutelné.

Overland je takovou strtegií odvozenou od Red Dragon 2. Některé prvky jsou zde sice originální, ale těch je zatím málo. Asi největší pěstí na oko se mi zdá převzetí man z karetní hry Magic. Sice se jim říká spirity a závisí na počtu magických území, ale podobnos s Magic je vcelku velká.

Jinak mě Overland potěšil. Ze začátku mi sice bylo líto, že jsem pod Ochranou Overlandu (nemůžete útočit, používat zvědy atd.), ale později, až skončila Ochrana, jsem si přál, aby byl delší.

Dalším příjemným prvkem je mapa. Na stráce s mapou je sice tabulka, ukazující přehled království na ostrově, ale její grafická podoba je mnohem lepší, i když nepodává žádné informace. 

Málem bych se zapomněl zmínit o bojích a o armádách a to by byla veliká chyba. Je to vlastně všechno, kvůli čemu jste se do hry pustili. Bojovat, zabírat cizí území, ničit nepřátelské budovy a drancovat, to všechno můžete se svou armádou provádět. V první řadě byste asi měli nějakou založit. Už v manuálu je zmínka, že není dobré rekrutovat armádu hned na začátku, protože vám zabírá zbytečné místo a hlavně potřebuje zlato na udržování (nic nepotěší oko žoldákovo víc, než pohled na jeho výplatu). Také se to nedoporučuje z toho důvodu, že armáda je vlastně tokovým vyvrcholením všeho. Potřebujete doly na zlato a suroviny, abyste vůbec nějakou armádu mohli mít. Farmy na jídlo, aby lidé pracující v dolech a dílnách nezemřeli hlady. Věže zase na ubytování armády. Mágy a chrámy na otevření nějakého portálu, kterým by mohla armáda projít na nějaký ostrov a krystaly na vysazení magického území, ze kterého by mohli čerpat potřebnou magickou sílu. Prostě a jednoduše, armádu až nakonec.

Důležitým prvkem je také diplomacie, čili schopnost uzavírat spojenectví, posílat karavany a vyhlašovat války. Děje se tak pomocí nějakého koncilu na způsob klasického chatu. Jsou zde koncily ostrovní (ostrovní fóra) a jeden hlavní.

K Overlandu je to asi všechno. Naleznete jej na této stránce.

 

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

 1. buuuuum!!..— vybuchla bomba jmenem overland
  tak vam řeknu, že OVERLAND je totalně geniální věc, která fakt stojí a vyzkoušení… právě mě zase napadly zmetci

 2. LEPSI a Lepsi a NEJLEPSI
  Jo Overland je dobra parba, velikou nevyhodou je ze kdyz nema clovek pevnou tak je docela nahranej sam osobne preferuju vic MeliorAnnis kde se tahy scitaji, ale overland je taky dobrej uzavrel bych to tak, ze kazda s techto online strategi ma sve mouchy je to jedno STEJNE PAŘME :O) plema

 3. Overland
  Overland je dobra hra,ve ktere se najde spousta lidstva (3500 lidu),jedina nevihoda je ze i v ni se da podvadet.Nasel jsem tam par naznaku na podomacku vytvorene programky u kterych nemate problem s tezbou zlata a podobne.Jinak doporucuji!!!

 4. RD x Overland
  Rozhodne bych se vyhnul srovnani Overlandu s Red dragonem. Jde o dost jiny princip hrani a jedine co maji spolecneho je, ze jsou to fantasy a tedy maji tam elfy, trpasliky, skrety, hrady, zlato, magie…. Ale herni system, stavba, aliance jsou uplene jine. A samozdrejme RD2 je tahova strategie(tahy dostavate jednou dene) zatimco Overland je v podstate realtime(podobne jako Webgame). Obe jsou to vyborne hry a obe uz maji nejake ty patky za sebou.

Zveřejnit odpověď