Resident Evil – Historie (snad i mánie)

Od nejlepší 3D horrorové adventury, přes průkopníka tzv. survival-horror (kdo přežije ten vyhraje), až k akčním figurkám a snad i dokonce filmu…..

Resident Evil 1

První hra z velkolepé řady RE vyšla již 30.března 1996, byla a je určena pro PlayStation, Saturn, Windows a dokonce i pro Game Boy (což bylo ale nakonec zrušeno, prý by to dělalo špatnou reklamu). Doslova okamžitě po svém uvedení na trh, firmou CAPCOM, se RE stal nejlepší 3D horrorovou adventurou pro PSX (no možná si říkáte, že to bylo tím, že v té době moc podobných her pro PSX nebylo, ale není to tak úplně pravda). RE se stal průkopníkem SH adventury (survival-horror) a nyní patří mezi Playstations Greatest Hits……..

Příběh

Děj RE se odehrává v americkém městečku Raccoon City, odkud přišla podivná zpráva o ztracených lidech a o hrůzných monstrech. Do města dorážejí STARS (Special Tactics and Rescue Squad) , ale jejich helikoptéra s týmem Bravo se ztratí.Alpha tým se je vydáva hledat. Ve hře máte možnost hrát za dvě postavy (STARS – Chrise Redfielda a Jill Valentine). Váš úkol je jednoduchý, zjistit maximum o tajemné firmě Umbrella Corporation ,která vyvinula T-Virus, po kterém se lidé a zvířata mění v zombí, samozřejmě zničit tento Virus a zamezit dalšímu rozšíření do celého světa…

 


Resident Evil 1- Directors cut

RE Dc byl uveden do predeje v září 1997 kvůli hlavní změně – v USA měla být hra uveřejněna s kompletním japonským intrem, které bylo pro svou brutalitu v Americe cenzurováno, plus ostatní originální videa ze hry. Dále jednodužší náročnost, pár nových úhlů kamer a nové kostými, jinak zůstalo všechno při starém (žádné změny v příběhu, žádné nové zbraně). Škoda škoda…..

 


Resident Evil 2

Dlouho očekávané pokračování spatřilo světlo světa 21.ledna 1998, samozřejmě vydané hlavně pro PSX, ale také pro Nintendo 64, Dreamcast a pro Windows 95. Hra byla tentokrát rozdělena na dvě CD, každé CD jste mohli hrát za jinou postavu a mělo svůj vlastní příběh, samozřejmě velmi podobný tomu druhému, ale přesto Vaše předchozí hra měla i jistý vliv na hraní druhého cdčka. Po úspěšném dohrání se aktivoval speciální mód: dvě nová scénaria, dvě nové postavy a bonusové hry…

Příběh

Znovu se ocitáte v Raccoon City, v městečku ve kterém se děli jisté záhadnosti okolo Umbrella Corporation. Strážník Leon S. Kennedy byl na toto místo povolán spolu s dalšími dobrovolníky, při příjezdu do města je však čeká nemilé překvapení………Mezitím na druhou stranu města příjíždí Claire, která se snaží najít svého bratra Chrise Redfielda (hlavní postava prvního dílu), protože poslední zmíňka o něm pochazí právě z Raccoon City……Leon a Claire se setkají hned poté, co oba zjistí, že město je plné zombí. Při pokusu o únik dojde k explozi, při která se obě postavy rozdělí a jednají na vlastní pěst….

  

Změny: původní T-Virus zmutoval v G-Virus :-), mnohem lepší grafické zpracování – postavy z více polygonů, temnější atmosféra, nové a účinější zbraně, spousty a spousty zombií…


Resident Evil 3 – Nemesis

Mnozí si mysleli, že už nové pokračování nebude, jiní v to doufali, přesto 11.listopadu 1999 se na všech amerických GameShopů objevil Resident Evil 3 nazvaný Nemesis (pro Japonsko byl název BioHazzard 3: Last Escape) a tentokrát pouze pro Playstation, tento záměr byl ale předpokládatelný, neboť například pouze pro Dreamcast tu byl Resident Evil: Code Veronica a záměr tedy zcela jasný….

Příběh:Část příběhu se odehrává před RE2, druhá část po RE2 a tudíž celá hra doplňuje celkový příběh. Zní to šíleně??? Pokusím se to trošku vysvětlit: Již od prvního dílu se setkáváme s Jill Valentine, která nyní zjišťuje, že dosavadní monstra, která zmutovala díky T-Viru (popřípadě G-Viru), jsou jen domácí mazlíčci, v tomto díle se totiž setkává s Nemesis, jedná se o monstrum, které se objeví pokáždé v tu nejnevhodnější chvíli a nelze zastavit….

 

V RE3 se Jill například setká s Bradem Vickersem (pilot vrtulníku v prvním díle) – tohle setkání však záhy ukončuje Nemesis, a dále také s Carlosem Oliveirou (žoldák najmutý Umbrellou), podaří se jim přivolat záchranou helikoptéru, kterou ovšem zničí Nemesis s pomocí raketometu…….:-)

 

Změny: Velkou změnou je znovu grafika, lepší a mnohem kvalitnější animace, postavy z více polygonů, nové prvky v ovládání (180°otočení, automat.zaměření…), při konfrontaci s Nemesis máte vždy na výběr zda bojovat nebo utéci, přestože až do konce hry nelze Nemesis zlikvidovat je to docela zajímavá věc od které se pak dál mění celý příběh….

  


Resident Evil – Survivor

Zdálo se, že RE je konečně uzavřen, a že všechny potvory jsou mrtvé, tedy alespoň do té doby, než se objevil RE – Gun Survivor…..Řekl jsem si, že by to nemuselo být tak špatné, pořídit si pistol a střílet na ty zombíky sám, no ale pistoli jsem si nezakoupil a tak jsem tuto hrál dualshockovým ovladačem…..což byla asi chyba. Jedná se o hybrida first-person/gun-shooting game (česky sřílečka z vlastního pohledu), která byla přenesena do světa Resident Evil. Ovládáte muže, který ztratil pamět a ocitnul se v Raccoon City………….”Bohužel” je to jediný díl RE, který sem nedohrál až do samého konce… tenhle styl her není nic pro mě…..Takže ani toho není moc, co bych o Survivor chtěl napsat…….snad jen, že na výběr je osm zbraní a spousta možností, jak si znechutit celý RE……..

   


Máte rádi hračky? Hrajete si rádi s panenkama?

Tak i na Vás firma CAPCOM myslela. V Americe a v jiných velkých, “vyspělých” zemích si totiž můžete, za “pouhých” 34.99 USD, zakoupit akční figurky k RE. Dosud bylo vydáno již deset sérií……..Huráááá!!! Připadne mi to jako docela trapná komerce, ale ta je vlastně už skoro všude…

    


Chodíte rádi do kina? Máte rádi akční nebo snad horrorové filmy?

A co takhle filmy na motivy her? Máme tu už například Mortal Kombat I,II nebo Wing Commander atd. Po dlouhých debatách, diskuzích a spekulacích je to tady, i RE se dočká své filmové verze…Dosud známá fakta:

 Constantin Films -německá společnost vlastnící práva na RE Movie

 Hlavní postava – Alice (Milla Jovovich) a ???

 Scénář a režie – Paul Anderson (Mortal Kombat, Voják, Horizont události)

O co půjde? – Alice a její tým S.T.A.R.S. bojují proti vojenskému superpočítačí, který hodlá zničit svět tím, že do světa vypustí smrtící virus (samozřejmě vojenský virus). Alice a S.T.A.R.S. mají pár hodin na to, aby zlikvidovali zmutované vědce a zastavili virus dřív než nakazí lidskou populaci…. Docela dobrý ne?:-)

Datum vydání – V Americe na Helloween (snad :-), u nás? Kdo ví……


Pozn.: Některé ze screenshotů pocházejí z www.videogames.com a www.gamespot.com

Pozn.2: Existují další díly RE, např. RE 1.5, nebo RE Code Veronica, RE Zero, ale s těmi jsem se bohužel nesetkal (je to také tím, že jsou určeny pro DC nebo Nintendo)…..

Pozn.3: Celkové hodnocení je pouze za RE,RE DC,RE2 a RE3……..

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

 1. pripominky????
  jestli mate nejake pripominky, dotazy nebo nadavky smerovane k RE nebo ke me, tak sem s nima…

 2. KREV!
  Zadny text nebyl uveden – asi nekdo zmackl tlacitko Odeslat drive, nez neco napsal – to se stava…

 3. KREV!
  A není tam příliš krve? ;))))
  uvCooler, vážnivý hráč Quake III Arena (www.quake.cz/uv/)

 4. sry
  bože, zmatek 🙂 Tak tedy *vášnivý a sorry za “nic” ;P

 5. Re: sry
  pod vlivem ceho jsi tohle chlape psal???? 🙂 jak te znam tak jedno pivo to urco nebylo…..:-)

 6. Zadny text nebyl uveden – asi nekdo zmackl tlacitko Odeslat drive, nez neco napsal – to se stava…

 7. Zadny text nebyl uveden – asi nekdo zmackl tlacitko Odeslat drive, nez neco napsal – to se stava…

 8. Zadny text nebyl uveden – asi nekdo zmackl tlacitko Odeslat drive, nez neco napsal – to se stava…

 9. rad bych se uz nekde dozvedel navod na RE code:veronica X.vsude se keca jenom o tom co to je za hru,ale ji chci vedet navod.protoze nevim jak dal a dost me to stve!!!!!!

 10. ten navod by me taky zajimal ja se zasek u obrazu a mam zjistit nejake debilni dedictvi nebo co za jakou koli pomoc dik

 11. Jestli vas stve ze si nuzete zahrat prvni tri resident evily tak mam tady programek “psx4droid” je to jen pro android a neni to vzdy plynule(muj mobil je LG Optimus Black)

Zveřejnit odpověď