Magic : The Gathering Online

Pokud patříte mezi fanoušky karetní hry Magic : The Gathering neměla by vám utéct novinka o její online podobě.

Magic : The Gathering je po celém světě populární sběratelskou karetní hrou. Hráčů, kteří si kupují, sbírají a vyhrávají kartičky s touto báječnou fantasy hrou je již více jak šest miliónů v 52 zemích. Každý rok se odehraje více jak 80 000 oficiálních turnajů a celá mánie se dá přirovnat k šílenství. Wizards of the Coast, majitel této karetní hry, si pěkně mastí kapsy a vydává do roka minimálně dva expansion sety. Kartiček s nejrůznějšími bytostmi s jedinečnými bojovými schopnostmi je již na tisíce a člověk, který se rozhodne, že se vydá na dráhu sběratele, má minimální šanci, neb jedny z prvních kartiček, které trůní ve sbírkách jen těch nejlepších a nejbohatších mají nemalou finanční hodnotu.

Malou trochu statistik máme za sebou a můžeme se podívat, co na nás Wizards of the Coast a herní vývojář Leaping Lizard Software chystají. Počítačová podoba Magicu tu již jednou byla, ale její přijetí skalními hráči byla rozporuplná, proto jsou na přípravu online verze této hry upřeny oči všech fanoušků Magicu.
Můžeme se tedy těšit na možnost nakupovat digitální karty a měnit je s ostatními hráči, stavět herní balíčky, pořádat souboje jen tak či se zúčastnit turnajů, možnost sledovat souboje jiných hráčů, týmovou hru, drafting, možnost hrát s kartami z nových expansion setů jako jsou Invasion, Planeshift, Apocalypse, Odyssey a mnoho dalšího.

Hra by měla být v prodeji na jaře 2002, ale autoři se zmínili, že teď na sklonku roku dojde k obrovskému betatestu, který by měl zajistit připravenost serverů na dobu, kdy bude hra komerčně spuštěna.

>

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. Ještě by ale mohli udělat datadisk ke staré verzi Magic: The Gathering, která sice nejde hrát online ale dá se u ní hodně pobavit.
    ( Ale je tam málo kartiček).

  2. Zadny text nebyl uveden – asi nekdo zmackl tlacitko Odeslat drive, nez neco napsal – to se stava…

  3. Hej
    A nevíš, kde bych mohl sehnat alespoiň tu starou verzi?!?

Zveřejnit odpověď