TZ: Škoda kouzla, které padne vedle – český karetní deckbuilding

Oheň a Led, Temnota a Lesní moudrost… Čtyři pradávné síly stály odjakživa proti sobě a mocní čarodějové v jejich zastoupení usilovali o nadvládu nad světem. Jen čas ukáže, zda se některé magické síle a jejím bytostem podaří zvítězit, nebo zda bude nastolena rovnováha sil a s ní přijde i čas smíru…

Začátkem listopadu vyjde karetní deckbuildingová hra pro dva hráče s názvem “Škoda kouzla, které padne vedle”. Jde o autorský projekt Jiřího Hunyady, který hru vydává ve vlastním nákladu 1000 ks. Ve hře vstupujete do souboje dvou čarodějů a vaším cílem je prostřednictvím kouzel, bytostí a lepší strategie porazit svého soupeře. Nákupy v čarodějnickém obchodě postupně vylepšujete svůj balíček karet a připravujete se na to stát se mistrem magie. Můžete si zvolit cestu temných kleteb, ničivého ohně, svazujícího mrazu nebo lesní moudrosti. Ke všemu ale potřebujete velké množství magické síly, kterou není snadné získat. Část svých karet proto musíte použít jako zdroj magie a poté se rozhodnout zda útočit, budovat obranu nebo nakupovat nové karty, které vám časem mohou pomoci k vítězství. Škoda je jen těch kouzel, která přitom musí padnout vedle…

Pro koho je hra určená?

Hru si myslím užijí jak mladší hráči cca od 8 let, tak i zkušenější herní nadšenci, které u her baví strategie a předvídání tahů soupeře. I když je herní doba poměrně krátká a systém není složitý, nečekejte rychlý výplňový „filler“. Většina hráčů si během testování chtěla zahrát vždy několik partií za sebou. Pokud máte rádi fantasy tématiku a herní princip „deckbuildingu“, neměli byste si tuto hru nechat ujít.

V čem se liší od ostatních her?

Hra má originální herní systém, ve kterém se autor snažil při minimu herních prvků zachovat co nejvíce možností pro strategii. Je koncipována pro 2 hráče a kromě karet jsou ve hře také 3 druhy žetonů a krystaly představující efekt zmrazení. Hra tedy není čistě karetní, ale další komponenty zvyšují možnosti toho, co lze ve hře podniknout. Na soupeře můžete například uvrhnout kletbu, která ho postupně otráví, nebo ho můžete zmrazit a zabránit mu sesílat další kouzla. Pokud jste už zběhlí v pravidlech, jedna herní partie vám zabere přibližně 30 minut.

Zajímavým herním principem je, že jakákoliv karta se může stát buď herním efektem nebo herním platidlem. Nikdy nemůže představovat obojí zároveň. Vaším úkolem je proto každé kolo rozmyslet, co ve hře chcete realizovat a čím za to zaplatíte. Tento princip je jednou z hlavních strategických částí hry. Magie, která je herním platidlem, je celkově málo, a musíte dobře uvážit, co s ní uděláte. Nákupem v čarodějnickém obchodě svůj základní balíček karet vylepšujete a snažíte se tak využít vhodných kombinací karet. Následně můžete proměnit svého čaroděje na mistra jednoho z druhů magie.

Ve je hře velké množství unikátních karet, jejichž efekt se neopakuje. Každá partie je tak svým způsobem originální, protože při novém rozložení karet obchodu je vždy co objevovat. Svojí herní strategii proto musíte vždy přizpůsobit tomu, co lze právě nakupovat.

Vyzkoušejte hru už teď…
Samotnou hru si můžete vyzkoušet už teď online na platformě Tabletopia. Jde o herní simulátor, ve kterém můžete hrát stejně jako naživo. Musíte jen sehnat druhého spoluhráče. Videonávod, pravidla a vstup do hry jsou na webových stránkách www.skodakouzla.cz

Hru je nyní možné získat v rámci crowdfundingového projektu: https://www.donio.cz/skodakouzla , který bude vrcholit v polovině listopadu aby všichni přispěvatelé mohli mít hru do vánoc na stole.
V rámci kampaně můžete také obdržet bonusové komponenty a příslušenství. Vybrat si můžete ze dvou druhů prémiových žetonů z 3D tisku, misek na herní komponenty nebo z několika variant neoprenových herních podložek 80x70cm, které usnadní rozložení hry a pokryjí celou herní plochu. Bonusové komponenty budou vyráběny průběžně dle zájmu ve spolupráci s DRAGON FORGE TEAM s.r.o. a 3Dshd.cz.

 

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď