Podpořte Projekt Družinka – fantasy začínající autorky

Dostali jsme do emailu žádost o podporu knihy začínající autorky. Lenky Poláčkové.
A protože máme rádi fantasy i dračák, zkusíme to; třeba se najdou i další nadšenci.

Předprodejový text:

Trpaslík, kroll, hobitka a člověk na krátkých nohách – to je dost nesourodá skupinka. Ovšem v říši balancující na pokraji kolapsu se zdá být nepatřičné jen máloco. Kterou cestou se společně vydají a co se nakonec stane jejich skutečným cílem?

Jejich příběh je neobyčejný i proto, že jsou ve skutečnosti postavami hry, kterou po večerech hraje pár kamarádů. Boje, které hrdinové svádějí meči a sekyrami, rozhodují hráči kostkami. Cesty, po kterých se postavy plahočí týdny, překonávají hráči jednoduchým oznámením: „Jdu tam.“ Ale napětí, údiv, radost i strach jsou jim společné.

Nahlédněte společně s Družinkou do atmosféry „her na hrdiny“ a prožijte dobrodružství, na jaké se nezapomíná.

 

Ukázka z chystané knihy:

ukazka

 

O čem v knize píšu

Píšu o neobyčejném dobrodružství jedné obyčejné družinky v tisícileté říši Elfenreich, Říše se potýká s vážným rozkolem, který prohlubují rasové předsudky obyčejných obyvatel i lhostejnost mladého císaře.

Zároveň ale píšu o skupince kamarádů, kteří za družinku hrají. Je to vyprávění založené na české „hře na hrdiny“ Dračí doupě. Jednání postav je řízeno rozhodováním hráčů, a právě jejich postřehy a komentáře se příběhem prolínají. Díky tomu si i čtenář, který o hrách na hrdiny nikdy ani neslyšel, může aspoň částečně vyzkoušet neobyčejný zážitek, který přinášejí.

Co je to Dračí doupě?

Dračí doupě, Dračák nebo taky jen DrD je hra na hrdiny, která pochází ještě z předdigitálních časů. Jediné, co hráči potřebují, jsou tužky, papír, kostky sloužící k řízení náhody a vlastní představivost.

Jeden hráč je vždy Pánem jeskyně (neboli PJ); vytvoří vlastní fantasy svět, nakreslí mapy a připraví si příběhy, které se v daném světě mohou odehrát. Každý ze zbylých hráčů si potom vytvoří jednu postavu, za kterou bude hrát. Postavy jsou různé – některá je silná a odolná, jiná drobná a obratná. Společnými silami tak mohou překonat různé nástrahy, které jim PJ připravil.

Tím nejdůležitějším ve hře na hrdiny je to, že se hráči s postavami sžijí (neboli „role play“). Mluví za ně v první osobě, snaží se přemýšlet a jednat jako hrdinové (nebo i padouši) a čím lépe se jim to daří, tím silnější zážitek ze hry si odnesou.

Pro koho je kniha určena

Rozhodně ne jen pro skalní „fantazáky“, ale pro všechny milovníky a milovnice dobrodružství. Přestože se jedná o žánr fantasy, nečekej žádné bojechtivé draky ani kouzelníka v každé krčmě u cesty. V Elfenreichu se magií šetří, a proto se většina situací musí zvládnout jednoduše, ručně a stručně.

Pár slov o mně

Jsem vystudovaná učitelka výtvarné výchovy, aktuálně na mateřské dovolené. Psaní mě baví už od základní školy, ale zdaleka to není můj jediný koníček. Miluju například LEGO, ze kterého skládám vlastní modely a vozím je po výstavách. Samozřejmě mám ráda fantasy, a to především hry na hrdiny. Mnoho let jsem vedla vlastní družinku a mí hráči se jistě v knížce najdou; alespoň částečně. Nejspíš rozeznají i některé herní momenty, ale příběh jako celek pro ně bude novinkou.

Proč jsem knihu napsala

Moje motivace byla poměrně sobecká. Už jsem odrostla z věku, kdy bylo přijatelné strávit celý víkend házením kostkami a debatováním o neexistujících světech.

Přestože psaní je časově náročné, věř, že hraní je ještě náročnější. Proto jsem se rozhodla připomenout si dobrodružství ze hry právě psaním. A jelikož mám pocit, že se výsledek vydařil, rozhodla jsem se, že zkusím štěstí na Pointě a svoje hrdiny se pokusím vyslat až na pulty knihkupectví.

 

Řekli o knize

“Družinka je jedna z mála knížek, které dokáží chytit a nepustit. V knize se krásně prolíná fantasy svět tvořený představivostí hráčů, svět, v němž se setkáváme s nebezpečím, odvahou, pletichami a zradou, se světem reálným, v němž se hráči domlouvají na dalším postupu a plánují další dobrodružství. Nám, čtenářům, je takto umožněno seznamovat se s osobami hráčů a jejich charakterem, který se pak naplno projevuje ve světě, v němž nebezpečí číhá na každém kroku, kde bystrost a rychlost úsudku je leckdy důležitější, než ten nejostřejší meč, a v němž dobře fungující družina zvyšuje šanci na přežití.

Jestli jste fanoušky fantasy literatury, nebo jste někdy hráli Dračího doupě, neváhejte. Knížka má bezvadný spád, který vás zaručeně chytne, pěkně vykreslené postavy a na konci neobyčejně zajímavé zakončení. Přestože nyní vychází první kniha, věřím, že se dočkáme dalších, a já už nyní nedočkavě vyhlížím pokračování!“

Ondřej Staněk, lektor komunikačních a presentačních dovedností, betačtenář

 

„Družinka je napsaná velice čtivě, místy humorná, místy dramatická. Její postavy jsou živé a uvěřitelné. Celkově jde o příjemnou oddychovku i pro čtenáře, který se ve hrách na hrdiny zrovna neorientuje.”

Václava Perglerová, redaktorka a korektorka

 

“Kniha na mě zapůsobila napínavým příběhem. Vyřešení nečekaných dějových zvratů mě, jako osobu neznalou her na hrdiny, velice bavily. S očekáváním dalších zápletek a jejich rozuzlení jsem se těšila na další stránky.

Velmi kladně hodnotím vylíčení postav, které se mi staly vysloveně sympatické. Jakožto vášnivé čtenářce historické literatury se mi pak obzvláště líbil poučný závěr knížky.”

Pavlína Hučínová, betačtenářka

 

Chceš mě podpořit?

Budu velice vděčná za každý příspěvek, který mé Družince pomůže vyrazit do světa. Pro skalní fantazáky jsem k odměnám kromě knihy přidala i trpaslické DrD kostky nebo mapu herního světa Elfenreichu. A pro ty nejzapálenější mám připravena i má vlastní pravidla povolání Bard, které se v knížce vyskytuje (v systému DrD 1.6).

 

Vznik knížky můžeš podpořit i sdílením odkazu: https://bit.ly/KupDruzinku

 

Jestli se chceš na něco zeptat , můžeš mi napsat e-mail na lelahu@seznam.cz.

Novinky a další informace o knížce můžeš sledovat na FB stránce knížky: https://www.facebook.com/kniha.druzinka

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď