Mumie se vrací

 • Autor:
 • Nakladatelství: BBart
 • Cena: 159 Kč
 • ISBN: 80-7257-483-3
 • Vyšlo: 1. 11. 2001
 • Žánr: Horor
 • Provedení: brož.
 • Autor obáky:
 • Počet stran: 215

se rok 1935. Deset roků uplynulo od okamžiku hrůzy, které na pokraji smrti prožili v Egyptě Rick O´Connell a Evelyn Carnahanová, když se stali nedobrovolnými svědky probuzení mystických sil ztělesněných oživlou mumií dvořana Imhotepa. Evelyn pomáhá zapomenout i to, že je už deset let O´Connellová a s manželem vychovává devítiletého syna Alexe. Imhotepova mumie se stala ozdobou egyptologických sbírek Britského muzea. Vědci shodně potvrdili, že už je neškodná, že veškerá probuzená hrůza zmizela v písečném víru v poušti a zde, v civilizovaném světě už neexistuje síla, jež by ji znovu vyvolala. Co je tedy příčinou podivných událostí v Britském muzeu? Smířil se Imhotep tak snadno s tím, že mu není souzena nesmrtelnost? Podaří se mu jí docílit a bude to opět za cenu hrůzy a násilí, které se s ním přestěhovaly do Evropy? I Imhotep je však bezmocný vůči silám, které se rozhodly dosáhnout v tomto světě svého cíle. Tím už není nicotný dar nesmrtelnosti, tím je příchod samotného egyptského božstva Isise na tento svět. Když se tyto dvě nezemské síly střetnou, svět se otřese v takové křeči, že mu hrozí jistá zkáza. Rick a Evelyn by se nejraději nezapojovali do nových nebezpečných dobrodružství, snad ani kdyby mělo jít o záchranu světa. Přece však opět nastupují do první linie zápasu s neznámem. To si totiž dělá nárok na jejich malého syna, neboť je přesvědčeno o tom, že Alex je Isisovou inkarnací.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď

Mumie se vrací

 • Autor:
 • Nakladatelství:
 • Cena: 0 Kč
 • Vyšlo: 1. 1. 1970
 • Žánr:
 • Provedení:
 • Autor obáky:
 • Počet stran:
 

Většina  tzv. „druhých dílů“  vzniká především rozšířením dílu prvního. Přidá se pár nových skutečností, ty se poté zakomponují do dílu prvního, a tradá, vzniká nový film, těžící především z prvního dílu. Výjimkou není ani snímek Mumie se vrací. Vlastně zcela vystihuje průběh děje, protože oblíbená „Mumča“ Imothep se opravdu vrátí.

            Film začíná v Egyptě před 3000 lety. Král Škorpión se svou armádou útočí na město. Bohužel prohraje, a musí odtáhnout i se svou armádou do pouště. Sám a na pokraji vysílení se upíše bohu Anubisovi. Anubis vyslyší jeho prosby a uprostřed pouště díky němu najednou vznikne oáza Am šer. Od Anubise  dostane Král Škorpión armádu nemrtvých bojovníků. S jejich pomocí dobude část Egypta, ale Anubis si povolá jeho duši k sobě. Zůstane po něm pouze jeho náramek, a příběh konečně může začít.

            Rick O´Connel (ano, je to ten okouzlující chlapík s puškou vždy připravenou), archeoložka Evelyn O´Connelová (ano, vzala si toho okouzlujícího chlapíka) a jejich syn Alex O´Connel jsou v chrámu, kam je zavedl Evelynin sen. Rodiče pátrají po něčem závratném, zatímco jejich devítiletý synek zdokonaluje pasti na myši. Zatímco Rick používá své metody přístupu do hrobky ( páčidlo + svaly ) a Evelyn  luští hieroglyfy, vřítí se do chrámu nad nimi tři zlodějíčkové. Ti se pokusí ukrást to, co Rick a Evy tak pracně hledají-náramek Krále Škorpióna. – Pokud si ho někdo nasadí, náramek ho dovede do pyramidy Am

Šer, kde následně probudí Krále Škorpióna. Jestli někdo porazí toto monstrum, může poté velet jeho psím vojákům. A třeba i podrobit si svět.)  – Po nevydařeném pokuse, přijíždí tito tři na vykopávky do Hamunaptry, kde se někdo snaží najít a opět oživit kněze Imothepa. Tím někým je ředitel Britského národního muzea a půvabná Meela, velmi podobná Ank-su-Namon, Imothepovy milenky.

Příběh se přesouvá do Londýna, kam přijíždí spokojená O´Connelovic rodinka. V jejich domě na ně čeká překvapení v podobě červeně oděných přisluhovačů Meely. Mezitím je z mrtvých povolán Imothep, který má za úkol porazit Krále Štíra. K tomu potřebuje onen náramek. Bohužel, ten se nalézá na ruce devítiletého Alexe O´Connela. Imothep ho unese a donutí , aby ho dovedl do oázy Am Šer, kde bude za sedm dní od nasazení náramku probuzen Král Štír. Začíná závod s časem………           

 

K vytvoření tohoto filmu se autoři rozhodli použít podobnost prvního dílu. A dokonce to dávají divákovi plně najevo. Například něco jako:

„ Já vím. Mumie chce ovládnout svět, a já jí v tom mám zase zabránit.“ . Nebo:

(směrem k mumii) „Před devíti lety jsi vypadala víc mile“.

A takto se některé dialogy vlečou celým filmem.

Taky ztvárnění příběhu je podobné, jako u dílu prvního. Jenom je mírně obměněné. Třeba místo letadla je tu vzducholoď. Imothep zopakuje svůj oblíbený kousek se zobrazením tváře, avšak ne v písku, ale ve vodě, která se žene proti našim hrdinům ve stylu vlny tsunami.

Opět je zde zopakován oblíbený vtip s padající knihovnou a lá domino, ale ta je zaměněna za staré sloupy v chrámu. Vůbec celé první dvě třetiny filmu jsou založeny na humoru. Objevují se také malé zákeřné a velice legrační příšerky, pigmejové, které „bydlí“ poblíž Am Šer.

Poslední třetina filmu je založena na akčnějším žánru. Po chvíli však akčnost omrzí na tolik, že už pomalu usínáte v řevu mečů, narážejících na sebe, a různých skřeků, které vyluzují psí vojáci.

            Celkově vzato, vznikl o trochu méně povedený bratříček Mumie..

Pokud se chcete podívat na domovskou stránku Mumie, naleznete ji zde.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď