Chlupatý a nebezpečný mýval a (jeho) strom

Se Strážci Galaxie je psina, to už víme. A nemalý podíl na tom mají i dvě z nejobskurnějších postaviček tohohle týmu – mýval Rocket a chodící mluvící strom Groot. Kámoši jak hrom.

Upřímně, buďme rádi za celou tu hypermódní vlnu komiksových blockbusterů. A je jedno, jestli jde o filmová studia Marvelu (v podstatě cokoliv, co má úspěch), Warner Bros (DC komiksy) nebo 20th Century Fox (X-Meni, Deadpool, Fantastická čtyřka). Ti všichni totiž otevřeli dveře komiksu doslova dokořán. A tak se i na poměrně malý trh, jakým je ten náš, mohou dostat i ti v minulosti méně slavní borci, jako hrdinové týmu Strážci Galaxie nebo třebas Deadpool.

Popularitě těch prvních věří nakladatelství Crew natolik, že se rozhodlo vydat i spin-off jen části týmu, Rocketa a Groota. Jasně, té nezábavnější části týmu. A proč jsem zmiňoval toho druhého? Právě deadpoolovský „feeling“ Rocketovy samostatné komiksové příběhy. Hodně akce, nadsázky, humoru, trochu až „punkový“ vzdor tradičním superhrdinským konvencím…

Oba hrdinové jsou si také v několika bodech podobní. Předně, jsou to žoldáci se zálibou ve zbraních, jejich používání a v penězích. Druhak – ani jeden z nich rozhodně netrpí prostořekostí, spíše naopak málokdy zavřou hubu a pro vtipnou hlášku rozhodně nejdou dvakrát daleko. Ve všech bodech se dá přitom tvrdit, že je Rocket méně koncentrovaným „odvarem“ Deadpoola – a tedy nezávadným i pro mladší čtenářstvo. Což však neznamená, že by byl méně zábavným.

V první knize Rocketových příběhů se můžeme dočíst o tom, kterak je Rocket nikoliv lovcem, ale terčem. Pro ligu odkopnutých žen, pro záhadnou bytost, která snad může vyvrátit domněnky o tom, že je Rocket posledním zástupcem svého druhu, pro polovinu známé galaxie… A to vše kvůli vraždám, které (mimořádně) nespáchal on.

Tvůrci komiksu, Skottie Young a Jake Parker (který kreslil v podstatě až závěrečné části, většinu práce na knize odbyl Young) se přitom ani trochu nesnaží zakrývat, o co tady v první řadě jde – o spotřební zábavu, odpočinkovou četbu, které pravděpodobně nevěnujete více než jedno odpoledne. Ale zato vám připraví velice příjemné odpoledne. Snaží se totiž dělat Rocketovy příběhy lehké a osvěžující, nápadité, hravé. Taková povídečka vyprávěná mrňatům u ohně Grootem je přitom ztělesněním tohohle přístupu – a upřímně i zlatým hřebem téhle knihy.

A že bude i nějaká další, o tom asi nemusíme pochybovat.

 

Skottie Young, Jake Parker: Rocket – Chlupatý a nebezpečný
Vydala: Crew, 2017
Počet stran: 144
Cena: 329 Kč

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď