Co bylo dřív než začátek? Goon číslo nula!

Edice „Na přání“ může odtajnit počátky originálního gangstera.

Povinná lekce z nekorektního humoru a originální komiksové tvorby odhalí svou kolébku. Podle amerického vydavatele série si setkání s příběhem, kterým Goon vstoupil na světlo světa, žádá řádnou průpravu. Podle českého nakladatele Comics Centra jsou na tuto opravdovou lahůdku tuzemští čtenáři připraveni právě teď!

 

Naprosto neortodoxní směs zombie, gangsterů, mutantů a vlastně jakýchkoliv obskurností (včetně reklamních okének) tvoří třaskavý koktejl, který se poprvé představil před 19 lety a černobíle. První sešit vydal sám autor, scénárista a výtvarník Eric Powell. Čeští čtenáři se v rámci předobjednávkové edice „Na přání“ zasazují o jeho vydání už od roku 2012. Stejným systémem, tedy předobjednávkou, se teď mohou dostat i k vůbec prvnímu, nultému dílu série. Goon se nám v něm představuje jako jediný člověk, který může zastavit pátera Monstera budujícího armádu zombie. Bitvami se prolínají příběhy z Goonova mládí, kde poznáme jeho cirkusovou rodinu a dozvíme se, jak se stal hlavou zločinecké rodiny.

 

Kniha je dobarvena a bude navíc doplněna o skicář s Powellovými poznámkami, které představují první návrhy a nepublikované Goonovy příběhy.

 

Pomyslným začátkem je ale také souběžně nabízený sedmý díl. Celá série Goon totiž měla původně vyvrcholit šestým příběhem nazvaným „Čínská čtvrť a tajemný pan Trnka“, který Comics Centrum vydalo v listopadu 2016. V chystané novince „Goon 7: Místo bolesti a žalu“ se do města začínají stahovat mocní a odporní tvorové, přitahovaní starou kletbou. Před Goonem navíc stane dávný nepřítel, o němž se domníval, že už nežije…

 

Série Goon

Původně undergroundový komiks začal vycházet v roce 1998. Postavu Goona vymyslel americký scenárista a výtvarník Eric Powell jako kritiku doby, společnosti a aktuálního stavu umění. Velkým milovníkem Goonových příběhů je režisér David Fincher, se kterým v současnosti Powell spolupracuje na převedení Goona na filmové plátno.

 

Powell obdržel za Goona pětkrát cenu Willa Eisnera a také mezinárodní ocenění Horror Guild Award. Ceny Willa Eisnera jsou ceny, které se udělují v Americe od roku 1988 za kreativní přínos americkému komiksu. Udělují se v několika kategoriích a mají charakter komiksových Oskarů.

 

Eric Powell: Goon 0 – Drsný kšefty
Vydává: Comics Centrum, 2017
Překlad: Václav Dort a Martin Trojan
Formát: váz.
Počet stran: 104
Cena: 399 Kč (v předobjednávce u vydavatele, platba předem není nutná)

 

Eric Powell: Goon 7 – Místo bolesti a žalu
Vydává: Comics Centrum, 2017
Překlad: Václav Dort a Martin Trojan
Formát: váz.
Počet stran: 128
Cena: 399 Kč (v předobjednávce u vydavatele, platba předem není nutná)

 

Zájemci si mohou oba tituly, nezávisle na sobě, objednat do 5. března 2017 (vydání plánováno na 11.4.2017) na stránkách vydavatele. V prodeji jsou i předchozí díly série „Goon“.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď