Deadpool: Hodný, zlý a ošklivý

Ha ha ha, he he, hi hi, ho ho… Když jste porazili rakovinu a jste navrch prakticky nesmrtelní, je vám asi do smíchu. Přestože vypadáte jako spálené lasagne, které už někdo stihl vyzvracet.

Díky bohu za ten film. Za Ultimátní komiksový komplet. Za Crew. Před několika málo lety ještě neznámá komiksová postava (nepočítáme-li jeho občasné zaskočení na návštěvu do animovaných seriálů slavnějších kolegů) se tak stihla nakrásně vybarvit i tuzemským čtenářům. A ti už tak nějak asi tuší, co od Deadpoola čekat.

 

Humor. Nadsázku. Hlášky. Akci, místy brutální, až lobovského ražení. Absurdno (v humoru, nadsázce i akci). Popkulturní narážky a to slavné „procházení čtvrtou stěnou“. Všechno z toho samozřejmě dostanete i v knize s poditulem vypůjčeným od slavného westernu Sergia Leoneho. Ale bude to v překvapivém poměru – a s překvapivým přídavkem.

 

Zatímco první, rozehřívací kolečko si Deadpool dá nadvakrát v týmu s Lukem Cagem a Iron Fistem proti padouchovi, který si říká Běloch a je pasákem a držitelem několika mocných artefaktů, které dostal od kámoše Mandarina, v hlavním příběhu se postaví mnohem většímu padouchovi. Severní Koreji, zemi, kde smrt číhá za každým krokem a kde záludní vědci zkoumají, jak získat nepřemožitelnou armádu – třeba za využití genofondu Deadpoola v kombinaci s DNA několika X-Menů, k čemuž prvního jmenovaného tu a tam oblouzní a připraví o nějakou tělesnou část. Však ona doroste.

 

Naštěstí má Deadpool vydatné posily – další účastníky programu Zbraň X, s nímž severokorejský výzkum souvisí – Captaina Ameriku a Wolverina. Trojice (a její noví pomocníci) se postaví celému zrůdnému režimu a Deadpool své minulosti a faktu, že za vším tím žertováním je pořád člověkem, který cítí – a někdy i pláče.

 

Hodný, zlý a ošklivý vás překvapí tím, na jak vážnou notu se v příběhu hraje. Díky tomu je Deadpool najednou nejen tou veselou figurkou na letní oddychovou počtenici, ale skutečnou postavou, se kterou se dá sympatizovat a které je vám líto. Což je rozhodně půvabný tón, díky němuž se z komiksu stává „něco víc“.  Jeho náznak byl už v knize Válka Wadea Wilsona, která vyšla v rámci Ultimátního komiksového kompletu, Hodný, zlý a ošklivý však jde přeci jen o notný kus dále. A Deadpoolovi to sluší.

 

I díky tomu je tahle kniha pravděpodobně tou nejlepší, která u nás doposud vyšla. Ne nejvtipnější. Ne nejakčnější. Nejlepší.

 

Deadpool: Hodný, zlý a ošklivý
Scénář: Brian Posehn, Gerry Duggan
Kresba: Scott Koblish
Vydal: Crew, 2017
Formát: brož.
Počet stran: 160
Cena: 369 Kč

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď

Deadpool: Hodný, zlý a ošklivý

Začínáme zapomenutým příběhem ze sedmdesátých let, kdy Deadpool řádil v ulicích po boku Luka Cage a Iron Fista. Jenže i když se pak přesuneme do současnosti, není všemu konec. Minulost se vrátila……

Začínáme zapomenutým příběhem ze sedmdesátých let, kdy Deadpool řádil v ulicích po boku Luka Cage a Iron Fista. Jenže i když se pak přesuneme do současnosti, není všemu konec. Minulost se vrátila a Deadpool musí dát dohromady svůj starý tým… a hlavně ho přesvědčit, že je jeho starý tým. A minulost se vrací i jinak – projekt X ohrožuje nejen Deadpoola, ale i Captaina Ameriku a Wolverina, a tak se všichni tři musí dát do boje. Společně.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď