Flash: Příliš mnoho blesků

Seznamte se, Barry Allen. Známý také jako Flash, nejrychlejší muž na světě. Teda alespoň do doby, než se podobně rychlých jedinců vyrojilo jako hub po dešti. Nebo lépe – po bouři.

V Central City zuří bouře. Nepřirozená bouře. Jenomže místo, aby jejím prostřednictvím chtěl nějaký padouch páchat zlo ve městě hájeném Flashem, tahle bouře způsobí, že se vyrojí několik desítek dalších běžců. Rychlých, netrénovaných, zbrklých, mocných – a tím vším i nebezpečných. A někdo se rovnou rozhodne své schopnosti využít pěkně po padoušsku.

Přesto, s trochou snahy, péče a výuky vysvitla před Flashem naděje, že by si třeba jednou mohl vzít den volna.

Flash: Když blesk udeří dvakrát patří mezi ty lepší „otevíráky“ sérií jednotlivých hrdinů v rámci vesmíru „Rebirth / Znovuzrození hrdinů DC“, které vyšly i u nás. Přestože scénárista Joshua Williamson dostal na starosti jednu z hlavních postav této éry DC vesmíru, sympaticky se kolem nějnesnaží uměle vytvářet nějakou auru vážnosti a důležitosti – naopak vypráví příběh s lehkostí a v tempu, které nejrychlejšímu muži na světě náleží. A tu a tam pustí nějaký střípek mozaiky, kterou však budeme skládat až mnohem později.

Velký vliv na to, že se tahle kniha čte velice příjemně, má skutečnost, že se Williamsonovi povedlo napsat dvě stěžejní postavy komiksu – hrdinu i padoucha – na výbornou. Záporák Godspeed dostal do vínku slušnou motivaci i dostatečně „cool“ fazónu, Flash je sympaťák ve své superhrdinské i civilní roli. A když k tomu přičtete dvě další dobře napsané postavy, dostáváte se na číslo nad běžné poměry superhrdinského mainstreamového komiksu.

Nad průměrem – byť méně než příběh – je i kresba Carminea Di GIandomenica, která nejlépe vyniká v akčních scénách a větších panelech.

Suma sumárum, s Když blesk udeří dvakrát dostáváte jednoduchou, odpočinkovou četbu, která rozhodně dojem nekazí – byť se asi nestane vaší favoritkou. A to ani v rámci téhle série.

Flash 1: Když blesk udeří dvakrát
Scénář: Joshua Williamson
Kresba: Carmineo Di GIandomenica
Vydala: Crew, 2018
Počet stran: 216

Cena: 299 Kč

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď