Gantz 13: Dinosauří porcovaná pokračuje

Třináctý svazek Gantzu si skutečně nebere žádné servítky…

Gantz 13No, bylo pouze otázkou času, než se Hiroja Oku opět rozhodne zaplácat celý díl jen pouhopouhou akcí (i když velmi efektní) a zapomene na jednu podstatnou věc – příběh. Ne, nový svazek vám děj neposune ani o milimetr dál a s další otočenou stránkou po stránce si uvědomíte, že takhle natahovat akční scény už musí být opravdu umění. V čemž je tedy autor skutečně profíkem, to se musí nechat.

Celý díl by se dal lehce shrnout jako dinosauří vyvražďovačka, ve které pobíhá nějaká ta sexy Japonka, mimozemský Moravák, sem tam roztomilá panda, objeví se pár hi-tech udělátek a samozřejmě se u toho porcuje lidské, dinosauří a kdovíjaké další masíčko v krveprolití na milion bizarních způsobů. A to je vše. No dobře… zapomněl jsem zmínit T-rexe, který metá z tlamy ohnivé paprsky. Ale jde o mangu, takže hranice neexistují, že ano?

Dvě strany se kydlí, zabíjí, a než se nadějete, musíte čekat na další svazek. Je to ale špatně? No, jak se to vezme. Akce je skutečně dravě zábavná a protkaná agresivně přitažlivou kresbou a smrtonosným tempem, u kterého nemáte ani vteřinu na nudu. A i přes sáhodlouhé a mnohdy otravné opakování citoslovcí a naprosto zpomalené bojové sekvence se stále jedná o skvělé počtení, které vás zkrátka zabaví na několik krátkých minut. Na druhou stranu jde o čtení, u kterého vlastně moc nečtete. A taky nepřemýšlíte. Vlastně se jen kocháte… jestli vám to stačí, to už je čistě na vás. Fanoušci série si ale určitě zvykli.

gantz-13-in2Co se musí autorovi a vlastně celé sérii nechat, tak kresba pořád hraje primární roli a dokáže vás okamžitě vcucnout do centra dění. Po tolika dílech si už také člověk navykne na relativně opakující se prostředí a občasnou 3D kresbu, která ale v rámci příběhu dává smysl a má opodstatnění. Postavy by sice potřebovaly více detailů, ale tady se skutečně hraje na svižnou a ultra drsnou zabíjačku, takže jdou kresební detaily bokem. Rozfázování panelů je mnohdy přemrštěné a co strana, to pouhý jeden obraz, avšak jak jsem již říkal, tohle je Gantz a ten si jede svůj styl. Takže vlastně pořád super. Dinosauří jatka se zkrátka jen tak neomrzí.

Takže dobrý. Absence děje zamrzí, avšak co se týče zábavnosti, Gantz má stále svůj standard, na který nedá dopustit. Ale příště by to chtělo přeci jen nějaký ten posun, pěkně prosím!

Gantz 13
Autor: Hiroja Oku
Vydal: Crew, 2016
Překlad: Anna Křivánková
Počet stran: 232
Cena: 199 Kč

 

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď