Ghúlské dobrodrůžo po šesté

Tahle drsnější série, určená spíše pro mladší, rozhodně patří k tomu podařenějšímu, co náš trh momentálně nabízí a menší počet svazků (původní série má 13 knih) indikuje, že by kvalita mohla vydržet ještě minimálně pár dalších knih. Ta nejnovější noří Kena Kanekiho ještě hlouběji do světa lidožravých ghúlů a nesnaží se o žádné přikrášlování. Je to svět plný zla a nespravedlnosti. A hlavní hrdina si toho je čím dál víc vědom.

Kolem protagonisty se začínají stáčet početnější skupinky různých charakterů, které sice neprozrazují své finální úmysly, ale na druhou stranu tušíte, že je s nimi něco hluboce v nepořádku. Zálusk si kupříkladu dává masochistický ghúl, jenž by nejradši jen týral, týral a zase jen týral pro své vlastní potěšení. Nemluvě o samotném klanu Aogiri, které sčítá jednoho podivína vedle druhého. Dojde proto hned k několika střetům, které jasně dokazují, že Kaneki je přeci jen nováčkem v ghúlském světě a starší kolegové jsou hned o několik úrovní nad ním. A jejich ochranitelská ruka nemůže být všemocná.

Ne, že by finále svazku dokázalo přebít vše ostatní, co se událo předtím, ale poslední kapitola je skutečně velmi dobře napsána a spolu s parádní atmosférou a lehkým dávkováním odhalujícího se scénáře jasně vyčnívá z jinak poměrně klasicky podařeného svazku. Ten umí jako celek zabavit, strhnout a potěšit nejen fanoušky, přesto je konec tím, co vás nejvíce nabudí na koupi další knihy. Skutečně velmi silný cliffhanger, který vám nedá spát. Jinak se děj posunuje svižně kupředu a dál rozplétá nitky ghúlského světa, který ani zdaleka není tak primitivní, jak se z počátku série mohlo zdát. Autor má jistě ještě velké plány.

Kresebně se jedná o parádní trefu do černého. Výrazné stínování, přemíra detailů na tvářích a dynamické souboje činí z šestého svazku příjemné čtení, jenž vás až do poslední strany nepustí. I přes poměrně velkou dávku textu a dialogů je svazek plný krásných ilustrací a titěrných detailů, které jen a pouze podtrhují skvělou atmosféru. Jen je škoda těch obličejů, které si nedrží během více kapitol jednotný styl. Ale jde pouze o detail v jinak skvěle odvedené kresbě.

Svižný svazek, který hlavně svým zakončením způsobí okamžitou chuť po dalším přídavku.

 

Sui Išida: Tokijský ghúl 6
Vydala: Crew, 2017
Počet stran: 204
Cena: 199 Kč

 

Hodnocení: 75%

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

1 komentář

  1. Ach! Juuzou Suzuya v knize pokrývá tento svazek. Kanekiho život je jen tragédie, pro něj několikrát plakat 🙁

Zveřejnit odpověď