Když teče modrá Crew

I letos proběhl Crwecon, jedno z největších setkání fanoušků komiksu v České republice, na které naše nakladatelství ráda odkrývají karty. I letos přinesl nejednu dobrou zprávu – ta dost možná nejlepší se pak týká obnovení řady Modrá Crew.

ModraCrew Časopis Crew je (pro tuto chvíli) mrtvý, nebo jenom spinká, každopádně: Ať žije Modrá Crew! A že obnovení této řady zní zatraceně dobře.

Nakladatelství Crew totiž své úmysly bohatě popisuje takto:

„Co kdyby Crew nebyla jen předskokan, kdyby jen nenabízela ochutnávku něčeho, co si pak budete kupovat jinde… ale co kdyby přinášela kompletní komiksová díla? A co kdybychom jí využili k vydávání více evropských komiksů? Těch, které jsou dobré, ale nekladou si ambice být Mistrovskými díly?
A do toho se ještě přikradla vzpomínka na Modrou Crew – a bylo to tady. Nový komiksový magazín. Představa je taková: Modrá Crew bude vycházet jednou za čtvrt roku, bude mít něco mezi 100 až 120 stránkami, bude rozměry připomínat mistrovská díla evropského komiksu (jen bude brožovaná) a bude vždy obsahovat dvě evropské knihy (případně, pokud sáhneme po Americe, tak čtyři komiksové sešity). Pokud bude příběh delší, vyjde ve dvou Modrých Crwích za sebou. Z čeho je i vidět, že se zatím rozhlížíme po čtyřdílných evropských a maximálně osmidílných amerických řadách.“

Na co se v magazínu můžeme těšit?

Obsah prvních tří čísel známe již dnes – první dvě čísla naplní čtyři díly francouzské série Ekho, která nakratičko pronikla i do klasické Crwe. Třetí číslo obsáhne komiks Okko – samurajské Japonsko, hrdinové, démoni a monstra a těšingr pro každého fanouška Usagiho.

Ekho komiks

Další obsah však leží v rukou předplatitelů! Ti totiž mají jedinečnou možnost hlasovat o tom, která z Crwí uvedených možností bude náplní dalších čísel. Zmiňují se tituly jako slavný historický komiks Třetí testament, thriller Rapace, či Secret Service scénáristy Marka Millara, komiks, který je předlohou skvělého filmu Kingsman: Tajná služba.

Ze slov a plánů Crwe je tak jasně poznat, že Modrá Crew cílí primárně na komiksové fandy a fajnšmekry. A to je super.

Při zaměření na evropský komiks, formátu podobném populární řadě Mistrovských děl evropského komiksu a více než sto stranách bude stát 249 korun. A na předplatitele čeká 20 % slevné.

P.S. – Nemohl by být příště Crwecon už dvoudenní?

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

1 komentář

  1. Komiks Okko má kolik alb? Deset? To bych chtěl vidět, jak se vleze do třetího čísla. 🙂 A cituji: “první dvě čísla naplní čtyři díly francouzské série Ekho” tento komiks má čtyři alba, takže v každém čísle Modré Crwe budou dvě kompletní alba??

Zanechat odpověď