Seriálové novinky (1.)

Na televizních obrazovkách se začal objevovat již druhý počin od Roberta Kirkmana, v Austrálii se nám projevil svět Snění a vyskytla se nová rasa podlidí, Američtí bohové získali novou tvář, máme potvrzené nové řady oblíbených seriálů a se dvěma nováčky se nejspíš nadobro rozloučíme. Takové jsou čerstvé seriálové novinky.

Outcast

Na kanálu Cinemax odstartovala 3. června jedna ze dvou seriálových novinek měsíce června. Outcast (Vyvrženec) byl natočen podle stejnojmenného komiksu, který napsal Robert Kirkman (Živí mrtví) a nakreslil Paul Azaceta, a již před premiérou první epizody se potvrdila i druhá sezóna.

Příběh seriálu pak pojednává o Kylu Barnesovi, který měl takřka hororové dětství. Jeho matka ho fyzicky týrala, a zatímco si všichni mysleli, že trpěla duševní poruchou, Kyle a reverend Anderson, který mu pomohl, vědí své. Žena byla posednutá démonem a zdaleka nešlo o ojedinělý případ. Právě naopak. Zdá se, že počet podobných incidentů začíná narůstat. Po letech a dalších tragických událostech se tak Kyle znovu dostává do kontaktu s nadpřirozenem a musí se rozhodnout, zda uteče, nebo se svému strachu postaví.

Režie: Adam Wingard, Howard Deutch a další
Scénář: Robert Kirkman, Jeff Vlaming a další
Délka: 10 epizod po 42 min.
Hrají: Patrick Fugit, Philip Glenister, Wrenn Schmidtová, David Denman

Cleverman

Druhou a poslední novinkou je šestidílný Cleverman z australsko-americko-novozelándské koprodukce. Odstartoval 1. června na americké SundanceTV (a následujícího dne na australské ABC), na svědomí ho má Ryan Griffen a i on už má druhou řadu jistou.

Austrálie blízké budoucnosti má problémy velmi podobné těm současným. V zemi se objevila nová rasa ochlupených humanoidů s nadlidskou silou a jejich přítomnost v blízkosti lidí záhy vede k vypuknutí rozbrojů, pouličního násilí, xenofobie a následně i otevřeným honům na tzv. “podlidi”. Do toho se nám míchá australský mytologický svět Snění a clevermanů – jakýchsi šamanů s nadpřirozenými schopnostmi. A ve všem tom chaosu pak stojí dva bratři – Waruu a Koen – kteří se musí rozhodnout, za co a koho budou bojovat.

Režie: Wayne Blair, Leah Purcellová
Scénář: Jon Bell, Ryan Griffen, Michael Miller a další
Délka: 6 epizod po 42 min.
Hrají: Hunter Page-Lochard, Rob Collins, Ryan Corr, Tasma Waltonová

Američtí bohové

O seriálu podle knihy Neila Gaimana se mluví již od roku 2011, a přestože se v počátcích vyskytlo pár problémů a změna stanice, nakonec se ho přeci jen dočkáme. Projektu se ujala americká televizní stanice Starz a v současné době již probíhá natáčení. Nejnovější zprávou je pak obsazení všemi milované agentky Scullyové – Gillian Andersonové. Podle serveru Cultbox.co.uk by měla hrát Mediu, mluvčí nových bohů, která čerpá sílu z uctívání obrazovek.

Hra o trůny

Asi nejdiskutovanější seriál současnosti 26. června odvysílá poslední epizodu šesté řady. Už teď je ovšem jasné, že se se s ním neloučíme navždycky. Jack Bender, jeden z režisérů, v rozhovoru pro VanityFair.com uvedl, že se pro sedmou sérii počítá jen se sedmi epizodami a že je již potvrzená stálá osádka natáčení. Výkonný producent David Benioff pro změnu zase v jiném rozhovoru pro ten samý server uvedl, že se počítá s třináctidílným závěrem celé série rozděleným do dvou let. Spekuluje se proto o tom, že závěrečná osmá série by v roce 2018 měla pouhých pět epizod. Ať už se vám tedy změny oproti knihám líbí, či ne, vězte, že o všem je již nejspíš rozhodnuto. Přestaňme proto srovnávat a doufejme v grandiózní finále.

Cizinka

Seriál Cizinka točený podle stejnojmenné knižní série od Diany Gabaldonové se stanici Starz nejspíše vyplácí. Přestože nám druhá sezóna skončí až začátkem července, už teď je potvrzené, že se dočkáme nejen třetí, ale dokonce i čtvrté řady. Obě by měly vycházet z třetí a čtvrté knihy série a počet epizod ještě nebyl uveden. Zdravotní sestra z druhé světové války, která portálem projde do Skotska roku 1743, si evidentně diváky i producenty naprosto získala.

Damien

Návrat slavného antikrista bohužel v seriálové podobě moc nedopadl. S vlastním osudem a svědomím zápasící válečný fotograf Damien Thorn diváky nezaujal, a pokud jste sledovali, víte, že se není čemu divit. Chyběla tomu šťáva, akce, napětí a chvílemi i plynulost. Stanice A&E se proto rozhodla seriál po první sezóně zrušit.

The Aliens

Komediálně dramatický seriál The Aliens rozhodně stojí za pozornost. Příběh o mimozemšťanech, kteří vlastně ani moc mimozemšťané nejsou, xenofobii a pohraničním strážníkovi Lewisovi, který je donucen otevřít oči a začít chápat svět ve všech jeho složitostech, je odvážný, brutální, vtipný, bizarní a hlavně britský. I přes všechny klady se však stanice E4 rozhodla projekt stopnout a druhou řadu nenatočit. Přesto doporučuji se na The Aliens podívat. Šest odvysílaných epizod je dobře uzavřená jednohubka, která zaujme.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď