V edici Na přání vyjde Goon 5: Zvrhlé choutky

Nekorektní, humorný a mistrovsky nakreslený komiks Goon výtvarníka Erica Powella nabírá každým svým dalším dílem na nápaditosti vyprávění i genialitě kresby. Komiks „Goon 5: Zvrhlé choutky“ vyjde ale jen v případě, když si jej předem objedná dostatečný počet zájemců, protože tento další titul Comics Centra vychází v edici „Na přání“.

Goon 5: Zvrhlé choutky

Zombie, cikáni a navíc i armáda krvežíznivých zrůd zalehnou na matrace a vytáhnou proti Goonovi…

Kniha Zvrhlé choutky přináší zásadní obrat v boji proti nemrtvým hordám z Lonely Street, který způsobí Goonův spojenec Krkavec, když zjistí pravé jméno pátera Monstera, kterého začínají dohánět zločiny z minulosti a nemůže už nadále získávat čerstvé mrtvoly z místního hřbitova. Je proto nucen vytvořit si zcela nový druh přisluhovačů – takový, který bude nad Goonovy síly. Páter pak využije bitvu soupeřících mafiánských rodin, aby zakryl pohyb svých nových služebníků po Goonově území. Ve městě tak od doků až po Lonely Street vypukne otevřená válka. Goon musí být ještě nemilosrdnější než kdy jindy, aby zarazil nepřátelům jejich zvrhlé choutky.

Goon 5: Zvrhlé choutky vychází ve vydavatelství Comics Centrum v edici „Na přání“, ve které vyjde každá kniha pouze v případě, že si ji do stanoveného termínu objedná minimálně pět set zájemců. První čtyři díly Goona jsou k dostání v e-shopu vydavatelství Comics Centrum. Připravovaný titul si mohou čtenáři objednávat do 21. února, vyjde pak 29. března.

O Goonovi

Postavu Goona vymyslel americký scenárista a výtvarník Eric Powell jako určitou kritiku doby, společnosti a aktuálního stavu umění. První příběh vyšel v březnu 1998. Doposud Powell vydal 16 sebraných knih Goona a k tomu knihu krátkých příběhů Noir. Velkým milovníkem Goonových příběhů je režisér David Fincher, se kterým v současnosti Powell spolupracuje na jejich převedení na filmové plátno.

Powell obdržel za Goona pětkrát cenu Willa Eisnera (komiksový Oscar) a také mezinárodní ocenění Horror Guild award. Eisner Awards jsou ceny, které se udělují v Americe od roku 1988 za kreativní přínos americkému komiksu. Udělují se v několika kategoriích a jsou brány v podstatě jako komiksoví Oscaři.

Další informace jsou k dispozici na stránkách Comics Centra.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď