Komiksový mikroskop: Ash and Army of Darkness

Smrtelné zlo, Smrtelné zlo 2 a Armáda temnot tvoří jednu z nejkultovnějších filmových trilogií. Na jejich motivy vzniklo již velké množství comicsů, ale až nyní přichází Steve Niles s přímým pokračováním formou comicsu Ash and the Army of Darkness.

Army

Comics začíná přesně tak, jak film Armáda Temnot končí. Ash je zpátky v S-Martu a vypráví svůj šílený příběh o tom, jak probudil prastaré zlo, démona Kandu, který mu zabije přítelkyni a všechny další, kteří se objeví v lesní chatě. Po boji v lese se děj přesunul do 13. století, kde získal novou mechanickou ruku a připojil se k boji s celou armádou nemrtvých (nechme stranou fakt, že tu armádu sám probudil) a získal Necronomicon.

Díky němu se dostal zpátky do současnosti, stačilo vypít elixír a říct magickou formuli. Ovšem Ash ji neřekl tak úplně správně a zlo se vrací. Po krátkém boji v S-Martu hrdina zjistí, že celá prodejna byla přesunuta zpět do minulosti. Tam se ovšem hodně změnilo… a rozhodně ne k dobrému.

Scénáře se chopil comicsový veterán Steve Niles. Hned na začátku mu musím vytknout možná až příliš dlouhou rekapitulaci filmového finále, ale její použití se dá pochopit. Svoje zkušenosti ukázal v tom, jak výborně v comicsu klade otázky a nepřináší takřka žádné odpovědi, a také naprosto perfektním cliffhangerem. Takhle má vypadat první číslo…

Celkem nešťastná mi přijde volba kreslíře, kterým je Dennis Calero. Nikdo netvrdí, že by kreslil špatně, ale Evil Dead je celkem akční a hlavně zábavná záležitost a Calerova kresba je nedetailní a soustředí se především na postavy (pozadí u něj skoro neexistuje) a v akcích je dost nečitelná.

I s přihlédnutím ke kresbě ovšem comics rozhodně doporučuji!

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

1 komentář

Zveřejnit odpověď