Komiksový mikroskop: Crossed

V naprostý většině případu píšu mikroskop o něčem co mě zaujalo. Dost často sou to první čísla, který příjemně překvapí a některý dokonce doslova vezmou dech. Tentokrát udělám malou změnu a napíšu o comicsu, který mě slušně řečeno fakt nasral.

images

Všechno to okolo Crossed začalo roku 2008 celkem povedenou sérií Gartha Ennise. Ta totiž várku nechutností a zvrhlých úchylností dávkovala měrou vrchovatou, ale ten pohár nikdy nepřetekl. Za to později David Lapham dělal co mohl, aby uspokojil nejniternější touhy tvůrců videa 2 girls 1 cup a sexuálních násilníků držených v nejhlubších kobkách tajných vězení. A to co se mu nepovedlo v sérii Family Values dotáhl do konce v sérii Psychopat. Se sérií Badlands se na chvíli vrátil i Ennis, ale ( a to i přes nadšené ohlasy Ennisovských maniaků) už to prostě nebylo ono. A tahle série, kde se vyřádilo několik různých autorů, to dotáhla dokonce na 36 čísel! Celkem příjemnou formou pro Crossed se ukázalo internetové Wish you were here, ale nepřineslo vlastně nic nového. A o pokusu Crossed 3D je škoda jenom mluvit. Už sem myslel, že kromě internetových pokusů o vzkříšení bude konečně tohle trápení a špatné natahování úspěšného comicsu u konce, ale to ne! ono vyšlo Crossed 2013 Special.

O čem to vlastně je? Na začátku jsou tři postavy: řidič kamionu Tod a pár David a Daphne. Všichni tři přežívají v Austrálii plné křižáků po svém, ale jednoho dne se jejich cesty střetnou. Je to den, kdy se štěstí na Davea a Daphne obrátí zády – musí si vybrat: buď se nechají zabít, nebo kývnou na nabídku, že se Daphne připojí k Todovu harému. Namluví mu, že Dave je gay a vrhnou se na palubu, krytí však nevydrží dlouho. Dave umírá. Daphne se prošukává na vrchol potravního řetězce za pomstou.

Víte, od speciálu, který má 43 stránek, bych čekal trochu víc, než jen další parafrázi na ohrané téma, že i když si křižáci dávají uříznutý péra k snídani místo párků, tak lidi jsou ty pravý zrůdy. Ale kdepak, čekal jsem alespoň něco málo, ale nedostal zhola nic.Takže podtrženo a sečteno: PROSÍM!!!! UŽ ŽÁDNÉ DALŠÍ CROSSED!

A co vy přátelé? Znáte tuhle sérii plnou nesmyslného násilí a sexu s mrtvolami? Jaký je váš názor na ní?

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

1 komentář

  1. Když se vrátil Ennis, vypadalo to na mizerný restart za účasti velkého jména, ale až na kritiku katolické církve (docela vtipnou) žádná sláva. A tohle je fakt hovadina, koukal jsem na to jak zjara, i když ta série bývala občas zvráceně zábavná, tak tohle je už zcela za hranicí všeho… už to není ani satira, ani vtipný a nahota to fakt nezachraňuje… já bych si v jedné věci dovolil nesouhlasit, Crossed klidně znovu ano, ale až se sežene někdo, kdo má v hlavě mozek, není z psychiatrické léčebny z křídla pro nekrofily a hovada a napíše slušný scénář. Do té doby volám: už mi Crossed nepište a pokud možno nepiště vůbec!!!!

Zveřejnit odpověď