Komiksový mikroskop: Fantastic Four

Poslední dva mikroskopy jsem se věnoval vydavatelství Marvel a ani tento týden nebude výjimkou. Jedno ze dvou největších zámořských vydavatelství pokračuje v krasojízdě nových sérií prvním číslem nové Fantastic Four.

fantastic four

Vypravěčem je zde Sue Stormová, tedy ta paní, kterou všichni známe jako Invisible Woman. Její sdělení formou dopisu patří dceři Valerii, která se díky nedávnému dění nachází v Latverii. V dopise zmiňuje, že vzhledem k posledním událostem je zlomená a sama. Ostatní členové FF na tom ovšem nejsou o moc líp.

Její bratr Johnny aka Human Torch je ztracená existence, upsal se šoubyznysu a tráví čas v klubech a hospodách. Ben Grimm sedí ve vězení a na krku má obvinění z vraždy. A pravděpodobně nejinteligentnější člověk historie, Reed Richard saka Mr. Fantastic, je také pouze stínem toho, kým kdysi byl.

A co k tomu všemu vedlo? Začíná to útokem Fin Fang Fooma na New York, ale to je jen a jen začátek.

Název příběhu, který se tímhle číslem rozehrává, je Fall of the Fantastic Four a sám o sobě dává jasně najevo, o co tady asi půjde. Autorem je James Robinson, který má na kontě už hodně dlouhou řádku comicsů. K tomuhle číslu se postavil čelem a pevnou, jistou rukou píše první kroky příběhu, který by měl vést Fantastickou čtyřku vstříc zkáze a zničení. A ačkoliv se v příběhu objevují zmínky o událostech, které jsou již minulostí, tak se může čtenář těchto reálií neznalý, bez obav pustit do čtení tohoto comicsu.

Kresba je příjemná a dynamická, a ačkoliv není příliš detailní, tak dokáže perfektně pracovat s obličejem a emocemi a to je u takového příběhu rozhodně důležitý prvek.

Suma sumárum jde opět o parádní práci ze stáje Marvelu. Pokud vám ovšem superhrdinové nevoní, můžete zkusit například brutální příběh o pomstě Revenge nebo nový comics Tomb Raider od vynikající autorky Gail Simone. Volba je jenom na vás

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď