Komiksový mikroskop: Fantomex MAX

Marvel universe má mnoho slavných a známých hrdinů, antihrdinů a záporáků. Jména jako Captain America, Wolverine, Deadpool a spousty dalších znají miliony lidí po celém světě. My se dnes podíváme na MAX verzi jedné méně známé postavy, kterou je Fantomex MAX.

Fantomex

Fantomex je celkem „mladý“ antihrdina. Jeho první výskyt v comicsu byl teprve v roce 2002. Nebudeme se tu zabývat tím, proč a jak vznikl, ale v rychlosti si o něm něco řekneme. Ale jak to napsat? Fantomex je totiž androidovsko-mutantský antihrdina; výborný atlet, pro ženy přitažlivý, mistr úniků a iluzí a má spousty peněz a samozřejmě spousty a spousty dalších schopností. Problém je v tom, že vlastně nikdo neví, které z těchto věcí jsou pravda a které ne.

Jedno ovšem podložené je a to E.V.A. Je to takový hi-tech malý letadýlko, který má vlastní inteligenci a zároveň je spojené přímo s Fantomexovým mozkem. Mezi její koníčky patří holografické projekce vnadných žen a samozřejmě láska k našemu hrdinovi. To, že se jedná o sérii s přídomkem MAX, znamená, že zde panuje mnohem větší tolerance k násilí a vulgarismům. A to je pro chlápka, kterej si nejraději dělá přesně to, co on sám chce, nejlepší možný prostředí.

Příběh začíná na jedné akcičce, kdy Fantomex z nějaké ultratajné vládní laboratoře krade mimozemskou pistoli, která vypadá jako živý organismus. Během souboje s borcem v megabrnění řeší uraženou E.V.U. a do toho ho pozoruje tajná agentka, ke které Fantomex chová city, který by se v rámci možností daly nazvat romantickými. Bitva dopadne dobře a Fatomex utíká. Agentka se přilepí k lodi a ve vzduchu se jí podaří proniknout dovnitř s pistolí v ruce; to Fantomex samozřejmě nechápe jako perfektní rande, a tak agentku vyprovodí elegantním vystrčením ze dveří. Ale jako pravý gentleman jí samozřejmě dá i padák.

Agentka je za to u šéfů pěkně zjebaná, a na scénu tak přichází trio tajných parchantů, které má za úkol Fantomexe sejmout. Tyhle hajzlové sou superrychlí, supersilní a mají rádi svůj způsob práce, co obnáší mozky na stěnách, utržené hlavy a nějaký ten litr krve. Do jejich týmu je přiřazena i naše Agentka a tu se rozhodnou využít proti němu…

Takže máme zápletku ve formě klasické dámy v nesnázích. Hrdinu, který se řítí do pasti, ale ví že jde o past. A kurevsky drsný padouchy, kterým je potřeba nakopat záď. Pekelně zábavná akční jízda může začít. Navíc musím přidat plus, že comics je kreslený starým stylem, kdy si o tabletech a digitálních efektech mohli kreslíři jen nechat zdát. Celkem bude mít série čtyři sešity, z nichž jsou už tři venku, a tak se blíží velké finále a řeknu vám, že se už nemůžu dočkat, tak neváhejte!

Najde se mezi vámi někdo kdo Fantomexe zná? Máte zkušenosti s MAX comicsy? A moje poslední otázka na vás: Máte raději starý styl kresby, nebo moderní digitální a bombastickou kresbu?

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď