Komiksový mikroskop: Hulk – Kdo zastřelil Bruce Bannera?

Zelená barva, obří svaly, fialový kaťata a ne zrovna klidná povaha. To je superhrdina známý jako Hulk. Ale mimo to je to také Bruce Banner, křehký vědec s geniálním mozkem a jediné zranitelné místo Hulka. A právě toho se pokusí zlo zneužít v prvním čísle nové comicsové řady Hulk.

hulk-who-shot-bruce-banner

Plán je jednoduchý. Střelit z větší vzdálenosti Bruce Bannera na přesná místa do hlavy upravenými náboji tak, aby nebyl mozek fatálně poškozen, ale aby se Bruce nestihl proměnit v Hulka. A je dokonce tak jednoduchý, že se povede a pak přijde složitější část – vyndání kulek. Pod falešnými průkazy SHIELDU získají záporáci nejlepšího neurochirurga v Americe, doktora Carpentera, a dovezou ho do laboratoře kdesi v pustině.

Tam ho nechají v dlouhé a riskantní operaci Bruce Bannera rozřezat a nakonec se ho pokusí přinutit, aby mu do mozku voperoval zařízení, kterým by se dala Hulkova proměna kontrolovat. Ale doktor Carpenter nic takového pro SHIELD udělat nechce, a tak mu pánové s pistolemi prozradí, že vládními agenty nejsou. Carpenter v odpověď sebere poslední zbytky odvahy a rozhodne se jedním rychlým řezem skalpelu Bannera a tím i Hulka zabít. A to není ani půlka.

Autorem prvního sešitu téhle nové ongoing série je Mark Waid, kterého může český čtenář znát například z perfektního comicsového opusu Království Tvé. Mimoto má na kontě další desítky a desítky příběhů jak pro Marvel, tak pro DC Comics, a proto je jasné, že Mark není žádný zelenáč a scénáristické ořezávátko. Naopak.

V Hulkovi potvrzuje, že přesně ví, co si může v příběhu dovolit a čím si čtenáře získat. Během jednoho sešitu nás čekají dvě velká překvapení a to je na 32 stran comicsu zatraceně luxusní práce. Díky originálnímu scénáři je Mark Waid po Jasonovi Aaronovi druhý autor, který přinesl tolik potřebný svěží vítr zelenému superhrdinovi.

První číslo nové série Hulk určitě doporučuji nejen fanouškům superhrdinského comicsu, ale i fandům filmového universa Marvel, díky kterému si získal Hulk v poslední době velkou oblibu.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

1 komentář

  1. Tak to zní hodně zajímavě! Docela bych si to i přečetl, ale knihovny mi doma přetékají českými mutacemi komiksů a už opravdu nestíhám sledovat/kupovat hromady nových děl ze zahraničí… Prostě to nelze vedle mého dalšího koníčku – muziky – ukočírovat. Už takhle toho vychází v ČR strašně moc.

Zveřejnit odpověď