Komiksový mikroskop: Mars Attacks vs. Judge Dredd

Sedm dní uplynulo a zase nám na dveře zaklepala středa. V Americe jsou nyní v merku hlavně záporáci. To díky DC, které se rozhodlo ze září udělat měsíc zločinců. My jsme ale klaďáci, sakra, a tak se vrhneme společně s naším nejoblíbenějším ochráncem zákona do Mega City One v comicsu Mars Attacks Judge Dredd.

Mars

Každý z nás nejspíš zná metropoli budoucnosti, kde je na denním pořádku tolik zločinu, že jediní, kdo jsou jej schopni udržet jakž takž na uzdě, jsou Soudci. Ti mají právo nejen zločince obvinit, ale zároveň odsoudit a pokud možno i popravit. A byla by neuvěřitelná shoda náhod, kdyby se v takovém městě zločin neorganizoval. A protože Megacity je megametropole, tak dává smysl, že v tomto městě operuje Mega Mafie!

Je to sebranka zástupců jednotlivých částí Sektoru 301 a zdědili vládu nad zločinem od bývalého Bosse. Jeho syn tuto zradu vlastního otce nesl těžce, ale kdo by svěřil vedení čehokoliv někomu, kdo odmítá vytáhnout prst z nosu (doslova!). Ale tenhle malej Dlubdonosu se rozhodne využít spojenectví neznámých zelených mužíků a chopit se iniciativy…

To je chvilka kdy vstupuje do hry všemi očekávaný Soudce Dredd. Vždy zamračený hrdina, který dostane za úkol podívat se na situaci v Sektrou 301 – a můžu vám garantovat, že to, co tam najde, se mu rozhodně nebude líbit.

Scénář má na svědomí Al Ewing a rozhodně nepřináší nic světaborného, ale proč taky? Vždyť všichni známe Dredda. Všichni známe film Mars útočí! A Všichni nejspíš tušíme, co se stane, když Dredd potká tyhle malý zmutovaný parchanty v Megacity One. Jednoduchý akční scénář je doprovázen akční a líbivou kresbou Johna McCrey (Hitman), která vtipně sekunduje scénáři.

Pokud máte náladu na nějaký noirový příběh nebo vážnou romanci, tak se tomuhle comicsu vyhněte obloukem, protože tady vás čeká pouze zábavná akční jízda, kde se násilí nikdo nebojí.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď