Komiksový mikroskop: Origin II

Wolverine je charakter, bez kterého si dnes Marvel dokáže představit málokdo. Klasický představitel antihrdiny byl ale vždy opředen rouškou tajemství, která skrývala jeho původ a stáří. Po dlouhých letech jeho existence v Marvel Universu se nám konečně daří postupně tato tajemství odhalovat.

Wolvie

Paul Jenkins se do Loganovy minulosti vydal poprvé v roce 2001 v sérii Origin. V první knize jsme pozorovali jeho dětství a dospívání. Odhalili jsme, že Wolverinovo skutečné jméno je opravdu James Howlett, a dokonce jsme se dočkali i prvního použití legendárních Wolverinových drá­pů.

Na Paula Jenkinse tehdy dohlížel i Joe Quesada a Bill Jemas a kreslířskou eskadru vedl Andy Kubert. Tato kolektivní práce nám dala jedno ze zásadních Wolverinových děl. Jen bych upozornil na sérii s podobným názvem Wolverine Origins, která je něco úplně jiného…

Letos se rozjíždí druhá minisérie, která se věnuje Wolverinovu původu. Jedná se o pětidílný Origin II. Posunuje Jamesův příběh o několik let do budoucnosti – do doby, kdy se izoloval od lidské společnosti a žije v divočině. Dokonce si tu našel i novou rodinu a žije se smečkou vlků. Jeho život se skládá z lovení, jídla, spaní a vůbec všech těch věcí, co tak vlčí smečky dělají. Tenhle život mu vyhovuje, ale jednoho dne do lesa zavítá nezvyklý návštěvník a pro všechny se život od základu změní.

Zatímco kreslíře Andyho Kuberta nahradil jeho bratr Adam, post scenáristy obsadil nový autor a celkem čerstvá krev Marvelu Kieron Gillen. S prvním číslem se dle mého popasoval víc než úspěšně. Loganův život s vlky je dost komorní, brutální a divoký a konečně tak můžeme mluvit o Wolverinovi… i když o tomto kódovém označení z projektu Weapon X si může James nechat zatím jen zdát.

Jestli si udrží stávající kvalitu tak se bude jednat o velice povedené dílko, které posune Wolverinův mýtus zase o kus dál. No nechejme se překvapit.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď