Komiksový mikroskop: Original Sin

Každý týden se díváme na nějaký comics, který v Americe již vyšel, a tak dnes uděláme vyjímku. Podíváme se totiž do budoucnosti na další velký Event, který na nás chystá Marvel a můžu říct, že sem natěšenej jako pedofil na prvního září. Tím eventem je Original Sin.

Original Sin

Takže co zatím víme?

Příběh!

V marvelovském universu existuje jedna velice mocná bytost, která byla představena už v dobách, kdy na Fantastic Four pracovali Stan Lee a Jack Kirby. Je mimo jiné vypravěčem série What if… a čas od času zasáhne do dění v Marvelu. Tou postavou je Uatu, The Watcher a právě Uatu by měl být na začátku série zabit. Jak? Kdo ho zabil? Proč? To všechno bude obsahem série. Mělo by se tedy jednat o vyšetřování vraždy, která ovlivní celé universum. A to v celých osmi číslech hlavní příběhové linie.

Kdo nám Original Sin přinese!

Tak u téhle informace mi srdce zaplesalo radostí! Autorem hlavní příběhové linky není nikdo jiný než Jason Aaron. V češtině mu zatím vychází pouze comics Scalped (Skalpy) v Crwi. Tím nechci říct, že by šlo o špatnou věc – naopak je to geniální, ale rád bych viděl v češtině více Aarona! Nejlepší Wolveriny napsal Jason Aaron, nejlepšího Punishera napsal Jason Aaron, Hulka, Thora, Thanos Rising a další a další.

Každý jeho comics přináší skvělé a originální nápady. A i on sám je velice rád za práci na tomto eventu, protože spojuje velký vesmírný comics a detektivku. O nováčka, co se týká eventů, taky nejde, protože byl jedním z autorů celkem vyvedeného AvX. Hlavní příběh pak bude kreslit Mike Deodato Jr., se kterým se mohl český čtenář seznámit v knize Spider-Man: Hříchy minulosti. Podle mě sestava jako víno!

Kdo všechno bude v Original Sin vystupovat!

Tak kromě hlavní oběti to budou samozřejmě všechna velká esa Marvelu jako například Avengers, X-Men a Fantastic Four, ale i okrajovější postavy. Zatím zveřejněná jména těch vedlejších jsou Punisher, Ant-Man, Emma Frost a Black Panther. Příběh by se ale měl dotknout snad všech pravidelných comicsových řad! A kdo že povede tuhle povedenou bandičku hrdinů? Nikdo jiný než Nick Fury! A když říkám Nick Fury, myslím starého dobrého Nicka, ne jeho černého syna.

Suma sumárum to vypadá sakra dobře a já doufám, že Marvel po vydařeném Infinity naváže dalším dobrým eventem, protože ho potřebuje jako sůl. A co vy? Sledujete comicsové události? Těšíte se na Original Sin?

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď