Komiksový mikroskop – Red Team

Uvědomuji si, že už jsem delší dobu neuspokojil v našich končinách velice rozšířenou a početnou skupinu fanoušků, které osobně nazývám ennisofilové a kteří vytvářejí kolem Gartha Ennise kult osobnosti, který si nezadá s fanatickými uctívači Alana Moorea a Kim Čong Ila. Proto vám přináším pohled na první číslo série Red Team!

Red Team

Ve výslechové místnosti sedí chlápek. Vypadá unaveně a zapaluje si cigáro. Rozkecává se. A teprve to, o čem se rozkecává, začíná být zajímavé. Chlápek je totiž očividně polda, kterž udělal nějakou protizákonnou volovinu (příklad voloviny: prodávání drog a zbraní z důkazních materiálů hajzlům, vraždění, znásilňování vězňů a mlácení vězeňkyň a obráceně). A právě tento výslech a výpověď nám slouží jako vypravěčská berlička tohoto krátkého příběhu. Pomalu a jistě se dostáváme k tomu, o co tady sakra jde, a to je právě ten škraloupek, za který náš polda sedí. Z jeho vyprávění se dozvíme, že se parta tří chlápků a jedné ženské, shodou okolností všichni zaměstnanci policie, dala dohromady a založili skupinu, která si to hodlá vyřídit s jedním gangsterem. Ten je totiž namočený do všech možných svinstev, ale pořád ho nemůžou dostat legální cestou. Když však zabije jednoho poldu, tak to všichni poldové berou osobně a šlápne tím dost přes čáru. A tak se tahle partička rozhodne vzít zákon do vlastních rukou a sejmout ho. Ale proč sedí jeden z nich ve výslechové místnosti? Posere se něco? Co a jak a proč? Kdo umře? Kdo vůbec vede výslech? To všechno jsou neznámé, které vám nepovím. Některé z těchto otázek vám zodpoví už první číslo, jiné ne.

Námět téhle minisérie není nijak originální a po přečtení prvního čísla jsem si řekl – jo, je to dobrý komiks, ale že by to byl nějaký mega vodvar, pokud to budou tahat na kdovíkolik čísel, to fakt ne. Ovšem potěšilo mě sympatické a nenápadné ¼. Red Team bude tedy čtyřdílné, což je na Gartha Ennise málo, ale podle mě pro příběh tohoto ražení naprosto ideální délka. Ve zkratce lze říct, že se jedná o další komiks z kriminálního/kri­minalistického prostředí, který by mohl stát za to, a přesně takové mám já osobně rád. A jako bonus přidávám fakt, že v prvním čísle se krví vyloženě šetří a rozhodně to není na škodu!

Vojtěch Rabyniuk (redaktor)

vojta.rabyniuk@fan­tasyplanet.cz

Přečtěte si také minulé díly Komiksového mikroskopu.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď