Komiksový mikroskop – Repossessed

Nevím, jestli jsem příliš zaujatý, ale poslední dobou (minulý rok) přibylo komiksů s démony a dost často i s jejich vyháněním z těl posedlých. Velký úspěch komiksu Witch Doctor určitě jejich psaní nezabrzdil, a tak se můžeme podívat na další novinku, která na mě působí veskrze pozitivně – Repossessed.

Repossessed

Svět Repossessed je jednoduchý. Je to vlastně kopie světa našeho, kde se ovšem sem tam stane někdo obětí (dobrovolně, nebo ne) démonického posednutí. Ale to si nesmíte představit takový srandičky jako ve filmu Exorcista. Tzn. žádné neškodné zvracení po okolí, schopnost provádět atraktivní akrobatické kousky na schodech i jiných místech a už vůbec ne tak příjemné věci jako uspokojování náboženskými instrumenty. Démon, který vás posedne v tomhle komiksu, je v lepším případě dvoumetrová bestie s netopýřími křídly, která disponuje silou prorazit hrudní koš skrz na skrz jednou ranou, a zažitou touhou zničit svět, což je oproti škodolibému močení na podlahu ve společnosti dost velká změna.

Hlavními hrdiny této minisérie jsou tři lovci démonů. Jak to funguje? Přijdou za obětí, vyzkouší, zda v ní démon je, a když ne, tak vezmou klasickou platbu za služby soukromých detektivů, a když vyskočí bestie, přijdou na řadu bouchačky narvaný posvěcenými náboji, zuby světců, stříbrem a hromadou dalších relikvií a pošlou démona tam, kam patří. Při poslední zakázce jsou připravení a démona vyženou, ale místo toho, aby vyskočil řadový démon, se ven vyloupne jeden z těch hlavních, jmenovitě Glasya Labolas aka Caacrinolaas Caassimolar, mocný prezident pekla a pán 36 legií. Taky bych od někoho s takovým jménem čekal víc, než obřího buldoka s ptačími křídly a zuby velikosti teenagera, ale i tak působí dost děsivě, ale to spraví nějaká ta dávka do srdce. Z následujícího dialogu se dozvídáme, že počet posednutí se sakra zvýšil a agentura, ve které naše trio hrdinů pracuje (Dee – postaráme se o vaše vnitřní démony), nemá ve zvyku setkání s tak velkými potvorami. Vlastně ani tenhle tam neměl co dělat. A vzápětí přichází další, hodně bohatý, klient s případem, který vypadá ze začátku jako brnkačka, ale nic nebude tak jednoduché a jestli tenhle komiks přežije alespoň většina týmu, tak na to bych si fakt nevsadil.

Autorem i kreslířem této čtyřdílné minisérie je JMRinguet, kreslíř, jehož nejslavnější práce zatím byla čtyři čísla komiksu Hack/Slash. Upřímně to ale vypadá, že tohle dílo by mohlo být jeho vstupenkou mezi známější autory, protože upřímně, jeho kresba není nijak světoborná a trochu nezvyklá, ne že by vyloženě otravovala, ale některé detaily jaksi nesedí. Mám ale pocit, že s lepším kreslířem se v JMringuetovi skrývá velký potenciál. Jestli mám pravdu, ukážou až další tři čísla.

Vojtěch Rabyniuk (redaktor)

vojta.rabyniuk@fan­tasyplanet.cz

Přečtěte si také minulé díly Komiksového mikroskopu.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď