Komiksový mikroskop: Three

Už comics 300 nám ukázal, že téma starověkého Řecka a především pak Sparty je vděčné a oblíbené. Novým comicsem, který se do minulosti vypravil, je kousek s jednoduchým názvem Three.

Three

Tak, a protože všichni víme, že v antice bylo Řecko cool a super, tak nás autor nejdřív vezme na malou lekci historie. Musíme totiž zjistit, že vona vlastně ta utopická doba nebyl takovej ráj… a že voni se sice občani městských států měli fajn, ale domorodý obyvatelé (aka ač přičmoudlí tak normální Evropani) to měli vo fous horší. V pravidelných intervalech totiž přišla banda nahatejch borců z města a ve „válce“ vyvraždila nejsilnější muže všech vesnic v okolí.

No zkrátka to byly docela kurvy… a Sparťani i docela buzíci, ale to je vedlejší (Poznámka redakce: jakožto pravověrný slávista jsem zachvácen slepotou a nevidím zde nic vulgárního, díky Vojto… Bh).

Příběh nám představí trojici těchto domorodců, který to na světě mají horší než otroci. Je to šéf jednoho statku, sličná slečna a kripl, teda mrzák a veterán. Během jejich krátké slovní výměny zjistíme, že si vlastně na tamní poměry nežijou vůbec špatně, a i když žijí v područí privilegovanějších, tak se jich to zase tolik nedotýká. Tedy až do osudové noci, kdy v jejich statku musí hledat sparťanský hodnostář úkryt před deštěm.

Po krátké ukázce moci, kdy všemožně ponižují a zesměšňují pány domácí, se šéf statku rozhodne otevřít ústa a mluvit. No a když namachrovanej slizkej mluvka, kterej je navíc opilej, otevře hubu, tak pak většinou přijde průser…

Na první pohled to vypadá… tak nějak zvláštně. A zvláštní to taky je. Nemám to moc rád, ale občas se stane to, co v tomto comicsu, kdy vítězí běžná forma nad podprůměrným obsahem. Nemůžete prostě jen tak napsat cokoliv, kde je Sparta, a doufat, že to bude super kniha jako 300. Tohle vyprávění je prostě nemastný neslaný. Nevíme, kdo je hlavní hrdina, protože nám autor představí snad i podkoního největšího podržtašky.

Další věc je, že sešit končí z ničeho nic. Konečně se začne něco dít a beze slůvka The End, které by nám ukázalo, že jde jen o epizodku z historie, nebo To be Continued, aby jsme věděli, že bude masakr pokračovat, tak otočíme stránku a tam už nic není. Takhle se to přátelé nedělá.

A co vy přátelé? Máte rádi antiku? Líbil se vám comics a film 300? Jste na Three zvědaví?

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

7 komentářů

 1. Strašný článek
  Antiku mám rád. Film a především comics 300 také. Na Three zvědav jsem.
  Na co ale zvědav nejsem jsou takovéto články. To je hrůza. Jako by to psalo desetileté děcko někde na základce jako referát. Přidat do článku sem-tam nějaké sprosté slovo ještě nedělá z autora frajera. Shazuje to úplně už tak špatnou úroveň.
  Aby bylo jasno, nemám nic proti sprostým slovům, ale musí se je umět používat. G.R.R.Martin nešetří sprostými slovy a jaká jsou to umělecky hodnotná díla.
  Autor by se měl stydět.

 2. Np, Vojto, popravdě, taky vůbec nerozumím prvnímu odstavci. Co znamená ta utopický doba, co je na antice utopickýho? Kdo to jsou ty domorodí obyvatelé? A nahatý borci z města?

  Každopádně mě tenhle příběh vůbec nezaujal – i když si vůbec nejsem jistej, nakolik je to způsobený vlivem samotné recenze.

 3. Je to jednoduchý. Když se řekne antické Řecko, každej vidí Spartu a Atheny. Válečnickou velmoc a kolébku filosofie a umění. Když píšu tyhle články je to bezprostředně po tom, co comics dočtu a snažím se do něj otisknout všechny dojmy. A ten první odstavec je přesně to jak ten comics působí. Co se týká domorodých obyvatel, tak jde o ty, kteří na tom byli kdysi hůř než otroci, ačkoliv nebyli cizinci aka helióti. První odstavec vám nesedne? To je dobře je to zhruba první čtvrtina comicsu, která mi tam taky nesedla. Po přečtení tohohle comicsu sem měl pocit ztráty času, a jestli aspoň z poloviny máte stejný pocity z článku? Dobře tak povedlo se mi to přenýst 😉 Příběh nemá potažmo ani jak zaujmout protože se tam děje přesně to co sem napsal…vlastně nic.

 4. Vymlouvat se a vymlouvat
  Jen výmluva a výmluvy. Nedokážete přiznat, že je to prostě strašně napsáno. Články se píšou pro čtenáře a nikoliv pro autora. Snaha otisknout dojmy do článku je sice dobrá, ale pokud je samotný článek špatný, tak to na tomto faktu nic nemění.
  I špatný film/kniha mohou mít výbornou recenzi. A obhajovat špatně napsanou recenzi tím, že je špatná už předloha je ubohost.
  Pocit ztráty času po přečtení článku jsem měl, ale nemuselo to být. Lze napsat třeba vtipně o tom, co je v komiksu špatně a ne napsat na špatnou knihu, špatný článek a schovávat se za “autentičnost”.
  Uvažoval bych vámi nad tím, zdali článek nestáhnout.
  I když raději ne, čemu bychom se pak s kolegy v kanceláři smáli celé dopoledne? 😀

 5. Ninjer
  Tak chcete tu ty články, nebo ne (přijdete o prču v kanclu!) ? Rozhodněte se, člověče!

 6. No Vojtěchu, jen si ho hýčkej a dávej nám pořádný bomby 🙂 Ou jé!

 7. Tesim se na dalsi clanek od tohoto autora
  Tesim se na dalsi clanek od tohoto autora.
  Je s nim prca, jak kdyby to psal nekdo bez vzdelani.

Zveřejnit odpověď