Nailbiter, Okusovač nehtů, a městečko sériových vrahů

Sérioví vrazi nejsou fenomén, který by našinec mohl kdovíjak dobře znát z domova. Americká produkce ovšem svět zásobuje měrou dostatečnou a to nejen na televizních obrazovkách. Tematika sériových vrahů je ústředním motivem i comicsu Nailbiter.

Nailbiter

Vše začíná dopadením Edwarda Charlese Warrena. Ed je sériový vrah unášející lidi trpící zlozvykem okusování nehtů. Uneseným pak nechá nehty pořádně narůst, a jakmile se tak stane, dorostlé části jim okouše. Ed se ale nezastaví a předtím, než své oběti zabije, okouše jim prsty až na samou kost. Je také dost dobře možné, že je všechny jí tak dlouho, dokud nezemřou, protože jeho byt je kostí plný. Díky svému výběru obětí získal přezdívku Nailbiter (Okusovač nehtů) a je 16. řezníkem z Buckaroo.

A právě městečko Buckaroo je dějištěm většiny sešitu. Tři roky po dopadení Nailbitera se detektiv Nicholas Finch, dočasně postavený mimo službu, vydává za svým kamarádem Eliotem Carollem do Buckaroo, v němž se narodilo a bylo vychováno 16 sériových vrahů, kteří patří k těm nejhorším v historii. Eliot si rozhodně nemyslel, že taková koncentrace magorů a vrahů by byla náhoda a Finche zavolal, protože si myslel, že rozlouskl tu záhadu, jaká za tím stojí. Finch ovšem po svém příjezdu nemůže Carolla najít a pátrání v kraji vrahů začíná.

Autor comicsu Joshua Williamson se nebojácně pouští do příběhu plného magorů spojených jedním místem. Pomalu rozehrává partii, ve které se dá tušit něco většího, krvavějšího a hlavně prohnilého až do morku kosti. Začátek příběhu totiž jen poodhaluje roušku tajemství, která se skrývají ve městě Buckaroo, a vypadá to, že se tu peče pořádná pecka. Svazek proto nelze než doporučit všem příznivcům thrillerů a vražd spojených se starými dobrými slasher filmy.

Komiksový mikroskop je pravidelná rubrika Fantasy Planet, ve které každou středu představujeme ty nejžhavější aktuální komiksy zpoza Atlantiku. Kdoví, třeba se jednou dostanou i k nám do Česka.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď