Southern Bastards: Jižanský parchanti v podání Jasona Aarona

Americký jih je místo, o kterém kolují legendy o vidlácích, drsňácích i krásných ženách. Jaký je ovšem doopravdy? To se dozvíte v comicsu Southern Bastards od dua Jason Aaron a Jason Latour.

jason-aaron-jason-latour-southern-bastards

Earl Tubb je muž, který už má nejlepší léta za sebou. Po 40 letech spokojeného života se vrací do svého rodného městečka, aby se vypořádal s posledním zbytkem minulosti. Je jím starý dům patřící jeho rodině, ve kterém bydlel až do nedávna Earlův strýc. Ten je nyní v domově důchodců, a tak nezbývá než naplnit krabice věcmi, naložit kamion a navždycky zmizet z městečka Craw County.

Vše mělo být hotovo do tří dnů. Ale v Craw County už není vše, jak bývalo. Půlku podniků ve městě vlastní někdo s přezdívkou Boss. Právě v Bossově grill baru Earla pozná jeden z místních jako bývalou sportovní hvězdu a syna zásadového šerifa. A právě v tom baru přestane být Earlova poklidná návštěva poklidnou a ukáže se, že na jihu žijí i pěkní parchanti.

Autor Jason Aaron se netají tím, že je jižanský rodák a díky tomu podává příběh Southern Bastards s neochvějnou jistotu chlápka „kterej ví, jak to tam chodí“. Drsný návrat ke kořenům zahaleným tajemstvím vypráví jasně a přehledně, ale zároveň pomaličku buduje napětí, které později určitě vyeskaluje a vybouchne.

Tvrzení, že scénář tvoří jen polovinu kvality comicsu, platí u Southern Bastards dvojnásob. Jason Latour je taky jižan a zdatně sekunduje autorovi. Drsná, ostře řezaná a někdy až špinavá kresba skvěle doplňuje scénář a nedává nám zbytečné iluze o příběhu. Podobně povedená souhra kresby a scénáře se povedla například u Criminal nebo v Americkém upírovi.

Dílem Southern Bastards Jason Aaron opět dokazuje, že patří k nejlepším současným comicsovým scénáristům. V doprovodu Jasona Latoura tomuto dílu opravdu není co vytknout.

Komiksový mikroskop je pravidelná rubrika Fantasy Planet, ve které každou středu představujeme ty nejžhavější aktuální komiksy zpoza Atlantiku. Kdoví, třeba se jednou dostanou i k nám do Česka.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď