Batman detective comics: Imperátor Penguin. Větší tučňák dál doskáče

Zatím spíše rozpačitě přijatá batmanovská řada vydávaná naladatelstvím BBArt vyslala na pulty třetí příběh a jak už název napovídá, tentokrát se bude točit okolo veleváženého Oswalda Cobblepota.

3

Je čas posunout se na příčkách oblíbenosti ještě výš a otevření nového dětského centra by mohlo být skvělou příležitostí, jak toho dosáhnout. Ano, Oswalda Cobblepota si lidé buď váží, nebo se ho bojí, ale má ho vůbec někdo na světě rád? A právě ryzí, nesobecký akt dobročinnosti by mohl Cobblepotovi otevřít cestu do srdcí lidí, kteří jím předtím opovrhovali. Jenže ono dětské centrum zaplatil i Bruce Wayne, čímž se stal překážkou v Cobblepotově plánu. Není to však nic, co by nevyřešil cvičený vrah. Jenže Cobblepot díky soustředění se na tento úkol nevidí mnohem závažnější a nebezpečnější problém, který mu doslova číhá za zády.

Batman-DC3_ukazka_Page_2

Pokud nemáte rádi retrospektivní vyprávění, tak se booku Imperátor Penguin ani nedotýkejte, protože si tu odžijete minimálně dvě. První je krátká epizoda kriminálníčka, který předjímal až moc. Druhá, povedenější a zábavnější, se týká Poison Ivy a Clayface a může způsobit, že i k takové hroudě hlíny, jakou Clayface je, pocítíte alespoň lehký závan lítosti. A pánové samozřejmě dost možností se kochat půvaby známé travičky. Tato dvě ohlédnutí rámují hlavní příběh vzestupu a pádu zločineckého génia, který je vystřídán zločincem jiným, daleko ráznějším a tvrdším. Ale není to jen Imperátor Penguin, který systematicky rozsévá strach a hrůzu v Gothamu, aby se Batman ani vteřinku nenudil. Taková Liga úsměvů, partička veselých zmanipulovaných psychopatů, namixovaná s hloupými ovlivnitelnými děcky také stojí za to. A v poslední části knihy dokořeňuje příchuť hrůzy a teroru, pro který tentokrát Joker nemusí hnout ani nehtem u prstu a celkem realisticky dokresluje, že zmanipulovatelného lidského materiálu se na každém rohu najde dostatečné množství.

2

Jemná linka a líbivé postavičky zpod pera Jasona Faboka je radost na panelech sledovat, i když zrovna nedělají moc radostné věci a i když je tam pár míst doslova na efekt (například ohnivý meč), komu to vadí, když se na to tak pěkně dívá…

Imperátor Penguin je krásně nakreslený, zábavný, dynamický mainstreamový komiks. Pokud jste po prvních dvou dílech s Batman Detective comics pomalu ztráceli naději, při Imperátorovi Penguinovi ji můžete zase lehce nabrat. Minimálně kvůli tomu, že možná přijde i Victor Zsasz a co vlastně nováček na poli záporácké elity vymyslí příště?

  • Batman Detective Comics 3: Imperátor Penguin
  • Scénář: John Layman
  • Kresba: Andy Clarke
  • Překlad: Petr Zenkl
  • Vydal: BB/art
  • Počet stran 192, Cena: 399 Kč
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď