Naruto ve víru ztráty a pomsty

Další komiksová recenze přináší hned dvojtou porci nindžovského příběhu o mladých hrdinech. Dva sešity, dvakrát více zábavy, jeden ucelený příběh.

Masaši Kišimoto má za sebou více jak třice tpět knih, a jeho chuť k silnému vyprávění se ne a ne vyčerpat. A i když lze v jeho příběhu vypozorovat jasně zřetelné vzorce a opakující se schéma, určité změny, výhybky a nové prvky dělají ze čtení zatraceně působivou zábavu. Zase jde totiž do tuhého. Střet s doposud nejsilnějším soupeřem si vyžádá vážnou oběť, a hrdinové po delší době pocítí, že svět, ve kterém figurují, je nelítostný a nepromíjí chyby.

Pokud budete mít možnost, doporučil bych obě knížky přečíst zaráz, neboť jde o příběhový úsek, který na sebe okamžitě navazuje a prodleva mezi čtením by mohla ublížit emocím, které ve vás autor chce vyvolat. Šikamarův tým se stává hlavní hvězdou obou svazků a některé z vedlejších postav dostávají úžasné scény plné emocí a charakterního vývoje. Pro tuhle sérii již ikonické flashbacky do mládí podtrhují závažnost situace, a postavy se musí rozhodnout, zda poslechnou své pokroucené pocity a bolest, kterou jim ztráta blízké osoby způsobila.

Naruto je jako přesípací hodiny. V jednu chvíli vše protéká dolů a máte pocit, že se hrdinové nemohou vyhrabat zpět na vrchol, ale Kišimoto otáčí svět naruby a dává jim šanci na úspěch. Hrdinové si tak procházejí složitou situací, a i přes jejich nízký věk zachovávají zdravý rozum a chladnou logiku. Emoce v nich víří, a přesto při čtení cítíte s jakou odhodlaností pečlivě zvažují své kroky. Ono vykoupení v akční potyčce je pak silné především díky dopadu, jaký „ona“ smrt měla. Držíte jim palce, věříte, že to zvládnou, a přesto cítíte zvláštní pachuť v puse. Nádherná práce s charaktery. Opravdu.

Po kresební stránce můžu s klidným srdcem říct, že se jedná o poctivé svazky, u kterých je kladen důraz především na výrazy samotných postav. Nové techniky vypadají nádherně a nepřátelé oslňují svým nápaditým designem, ale největší pozornost si stejně uzmou melancholické výjevy uprostřed deště.

Je to paráda. Rozhodně jde o kvalitu, kterou by fanoušci Naruta neměli minout. Příběh se čím dál víc komplikuje a ztráty na obou frontách vás nenechají v klidu.

Masaši Kišimoto: Naruto 36 – Tým číslo 10
Vydala: Crew, 2018
Počet stran: 192
Cena: 189 Kč

Masaši Kišimoto: Naruto 37 – Šikamarův boj
Vydala: Crew, 2018
Počet stran: 200
Cena: 189 Kč

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď