Suicide Squad: Nevěřte nikomu

Je překvapivé, jak se Suicide Squad rozjeli. Samostatně je každý jen béčkový padouch, který hraje většinou druhé housle – vyplňuje sešity v době čekání na návrat nějakého VELKÉHO padoucha na scénu. Společně však tvoří tým, který stojí za pozornost.

Toho posledního jsou si v DC samozřejmě moc dobře vědomi – však proto dostali Suicide Squad nejen vlastní komiksové série, ale i jeden hraný blockbuster v hlavním DC filmovém vesmíru a 2 snímky v tom animovaném (zrovna nedávno vyšel jeden s podtitulem „Hell to pay“ a – světe div se – stojí za podívání víc, než mnohé hrané DC filmy).  A i u nás si vysloužili už druhou knihu z DC univerza New 52, byť s bezmála dvouletým rozptylem. Ale i přesto to o něčem svědčí!

Kniha s názvem „Vzestup baziliška“ přivádí na scénu opět několik z „obvyklých podezřelých“ – Deadshota, Harley Quinn, El Diablo, Amandu Wallerovou… Ti jdou po krku vůdci nebezpečné organizace, megalomanskému padouchovi, který si říká – překvapivě – Bazilišek.

Co můžete čekat?

Akci, samozřejmě. Spoustu přímočaré akce, spíše tvrdšího ražení. Hlášky. Zrady a zvraty. Zábavné charaktery a jejich interakce a jejich zrady. Další zrady. Zajímavý flashback do historie Amandy Wallerové, který doplňuje hlavní příběh.

Hledáte něco víc? Pak jste na špatné adrese.

Tenhle komiks je totiž ukázkovým představitelem toho, co byste nazvali „průměrné spotřební čtivo“, určené především pro komiksové geeky (= žrouty všeho, co má bubliny a panely) a fanoušky DC univerza nebo jednotlivých postav, přičemž nejvíc jich má samo sebou Harley.

Což znamená – budete se bavit; příhodám téhle „anti-Justice-League“ rozhodně nechybí dynamika a zábavnost. Ale to je tak nějak všechno. S velkou pravděpodobností ani nebudete mít chuť si komiks přečíst třeba i podruhé.

Můžeme proto být jenom zvědaví, jak moc se Suicide Squad chytnou v jiném restartu – v rámci série Znovuzrození hrdinů DC. V rukou zkušených scénáristů by tenhle tým mohl přinést ještě mnoho zdařilých čtenářských momentů – potenciál na to rozhodně mají.

 

Fernando Dagnino, Adam Glass:  Sebevražedný oddíl 2: Vzestup baziliška

překlad: Martin D. Antonín

Vydal: BB Art 2018

stran: 192

cena: 499 Kč / 699 Kč (paperback/vázaný)

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď