Temný rytíř bojuje v Kruhu násilí se strachem

Batman si za svou historii prožil spousty velkých a epických příběhů. Vedle těchto scénáristických monumentů se ovšem skví i na první pohled menší historky. Jednou z nich je právě Kruh násilí.

kol.: Temný rytíř 2 - Kruh násilí

V Gothamu se ztrácejí děti. To samo o sobě není zrovna příjemná zpráva, ale fakt, že se děti po nějaké době vrací, je ještě pikantnější. Nevrací se totiž stejné jako před únosem. Žádné dítě totiž nemluví a jen tupě zírá před sebe vytřeštěnýma, prázdnýma očima. To samozřejmě nenechá chladným nejčestnějšího poldu Gotham City, komisaře Gordona.

Právě Gordon se tak stane dalším cílem únoscova řádění, a to už čtenář ví, že se jedná o obávaného Jonathana Cranea aka Scarecrowa. Záhy se o tom přesvědčí i Batman, dokonce až nepříjemně z blízka a na vlastní kůži, když se dostává do zločincova doupěte. Tam začíná první jednání bitvy proti strachu samotnému a proti démonům, kteří se schovávají v každém z nás.

I přes bouřlivé a velké finále Kruhu násilí patří příběh Gregga Hurwitze mezi komornější dílka. Volba osobnějšího příběhu ovšem byla více než šťastná, protože zatímco finále působí trochu nejistě a uspěchaně, úvod je pravým opakem. Osobní souboj Scarecrowa a Batmana probíhá na několika úrovních. Tísnivý duel dvou protivníků, kteří zasévají do srdcí svých oponentů strach, čiší atmosférou na každé stránce.

Zkušený harcovník kresby v DC Comics David Finch si očividně práci na comicsu užívá. Jeho Scarecrow je na první pohled mrazivý a šílenství je z něj doslova cítit. Davida Finche pak v posledním sešitu knihy střídá na postu kreslíře duo Mico Suayan a Juan José Ryp v příběhu Perličky na dně, jejichž kresba je osobnější a citovější a tak se k Perličkám perfektně hodí.

Celkově je pak kniha skvělou a komorní výpravou za netopýřím hrdinou a do jeho nitra. Kruhy násilí nejsou nejlepším Batmanem, který u nás vyšel, ani nevytvoří zásadní zářez do jeho historie. Přesto jde o velice kvalitní příběh, který si zaslouží pozornost.

70 %
  • Kruh násilí (Batman – Temný rytíř 2)
  • Překlad: Petr Zenkl
  • Obálka: David Finch, Richard Friend a Jeromy Cox
  • 160 stran, 399 Kč

Knihu lze zakoupit již za 339 Kč na FantasyShop.cz!

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

1 komentář

  1. Mě bavil spíš Scarecrow než Batman, ale souhlas. Po hrozných Batman Detective Comics to napravuje New 52 reputaci, knihu jsem si užil a narozdíl od Zastrašovacích taktik investovaných peněz nelituju.

Zveřejnit odpověď