Letní sklizeň komiksů

Sice je okurková sezóna, ale něco se na komiksovém poli v posledních dvou týdnech přeci jen urodilo. A ještě víc se urodí ve zbytku srpna, i když výhradně jen na políčku Crwe. Vadí nám to? Těžko.

WayOfTheSword1cover.inddCesta meče – Zbytky dětství

Život mladého Mikedžiho, syna Nakamury, jednoho z pánů Japonska v 17. století, se od základu změní, když v jejich pevnosti spatří legendárního samuraje jménem Mijamoto Musaši.

Tento silný, leč v mnoha ohledech velmi kontroverzní muž, je nejslavnějším šermířem, jakého kdy Japonsko poznalo. Musaši přijímá Mikedžiho za svého učedníka a společně se vydávají na cesty. Musašiho cesta meče však není určena každému a jeho metody a způsob života zanechávájí v Mikedžim občas poněkud smíšené pocity.

Autoři:  Thomas Day (původní román), Mathieu Mariolle (scénář), Federico Ferniani (kresba)
Žánr: fantasy, historický
Vazba:  brož.
Počet stran:  64
Cena: 249 Kč
Vyšlo: 25. 7. 2016

Suicide SquadSebevražedný oddíl 1: Kopanec do zubů

Nenapravitelní. Nezvladatelní. Postradatelní. Kdo jsou členové Sebevražedného oddílu? Superpadouši naverbovaní ve vězení a vyslaní plnit tajné sebevražedné úkoly výměnou za snížení trestu. Nanobomby umístěné u krční páteře je drží na velmi přitažené uzdě. Všichni jsou nahraditelní. Nikdo za ně nepřijme zodpovědnost. Jejich denním chlebem jsou syrová brutalita a smrt.

Hned první úkol postaví pouhých šest členů oddílu – Deadshota, Harley Quinn, El Diabla, Voltaica, Black Spidera a King Sharka – proti šedesátitisícové zmutované hordě. Vždy ledově klidná dohlížitelka, Amanda Wallerová, vede svou bandu vrahů z mise do mise, ale tentokrát se objeví celosvětová hrozba, s níž si nikdo jiný než Sebevražedný oddíl neporadí… pokud se jeho členové ještě předtím nepovraždí navzájem.

Autoři: Federico Dallocchio, Adam Glass, Clayton Henry
Překlad: Martin D. Antonín
Počet stran: 160
Cena: 499 Kč
Vyšlo: 3.8.2016

Lobo vs MaskaLobo versus Maska a další řežba

Oba nezničitelní, oba psychopatičtí, oba destruktivní. Souboj století: Lobo versus Maska.
A do toho ještě další lobovský speciál, ve kterém skončí Lobo za katrem – Lobo spoutaný! Nejde o to, jestli Lobo může přežít vězení… jde o to, jestli může vězení přežít Loba!

Scénář: Alan Grant, John Arcudi
Kresba: Doug Mahnke, Rafael Garrés
Překlad: Pavel Dort
Počet stran: 124
Cena: 329 Kč
Vyšlo: 5. 8. 2016

 

 

Walking DeadŽiví mrtví 18: Co přijde pak

Je tu nový šéf. Psychopatický, ale bohužel i zatraceně inteligentní Negan se svou krvežíznivou baseballkou Lucille. Vzepřít se jeho rozkazům je nebezpečné… ale přesto je nutné se o to pokusit.

Scénář: Robert Kirkman
Kresba: Charlie Adlard
Počet stran: 136
Cena: 299 Kč
Vyjde: 15. 8. 2016

 

 

 

DeadpoolDeadpool: Mrtví prezidenti

Deadpool stojí proti největšímu nebezpečí, kterému svět kdy čelil – proti americkým prezidentům. Proti mrtvým a zombifikovaným americkým prezidentům, abychom byli přesní. Prezidentům, kteří se vracejí a hodlají dát USA do pořádku. Ať to stojí, co to stojí.

Chcete vidět souboj Deadpoola s Abrahamem Lincolnem? Zajímá vás, jestli zvítězí ve rvačce ve vesmíru s Ronaldem Reaganem? Tak v tom případě neváhejte a sáhněte po prvním dílu Deadpoolovy série – série, do které se zamilujete tak, že ji požádáte o ruku! Od scenáristů komiksu Deadpool: Drákulova výzva a kreslíře, který rozjel řadu Živí mrtví!

Autoři: Brian Posehn, Gerry Duggan, Tony Moore
Počet stran: 136
Cena: 329 Kč
Vyjde: 22. 8. 2016

Tokyo GhoulTokijský ghúl 1

Tokijský ghúl je temný a atmosférický mix hororou a mafiánky. Hrdina se má stát svačinou jedné ghúlky, jenže díky souhře okolností ghúlka umírá, on je těžce zraněný… a aby přežil, jsou mu transplantovány orgány mrtvého montstra. Najednou jeho život prudce změní, není schopný jíst normální jídlo, a postupně proniká do světa, ve kterém žijí ghúlové živící se lidmi a brutální policejní organizace, které po nich jdou.

Autor: Sui Išida
Počet stran: 228
Cena: 199 Kč
Vyjde: 29. 8. 2016

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď