Sedm důvodů, proč letos dorazit na CONiáš-PARCON!

Pomalu se blíží sobota 24. září, kdy se v Městské knihovně v Praze odehraje už desátý ročník setkání fanoušků sci-fi, fantasy, hororu, komiksů, her… a všeho dalšího geekovského… a hlavně knížek. Kulaté narozeniny se budou slavit ve velkém, protože CONiáš bude letos zároveň i národním conem Parconem. Co to znamená? Víc zábavy, víc programu, víc zážitků!

1. důvod: skvělé téma

Každý CONiáš má leitmotiv, který se jako zlatá nit vine všemi pořady. Letos je jím cestování v čase. A cestovat v čase se nebude jen s oblíbenými knihami a filmy, ale také s fanoušky: do dob, kdy nebyl internet, většina knih u nás byla zakázána a informace jsme nečerpali z internetu, ale z mnoha podomácku dělaných fanzinů. Protože:

2. důvod: možnost být Parconem

Tenhle con je tu s námi už od roku 1982, každý rok jej pořádá někdo jiný – a pokud nejlepší filmy dostanou Oskara, nejlepší knihy ocenění Akademie SFFH, pak největší poctou pro pořadatele conu je stát se zároveň pořadatelem Parconu.

3. důvod: genius loci

Knihovna je totiž tím místem, kde existují miliony příběhů, jeden vedle druhého. Knihy mají své kouzlo nenahraditelné ničím jiným. Také pořadatelé mají knihy rádi a proto se i přednášky snaží vybírat tak, aby ladily víc ke knihám než k filmům, seriálům nebo hrám. A připravili si pro vás i fantastickou výměnu knih (kus za kus, přečtenou za novou), komiksovou čítárnu nebo exkurzi po knihovně pro opravdové bookoholiky.

4. důvod: skvělí hosté

Pozvání přijali Vilma Kadlečková, Jiří W. Procházka, Leoš Kyša, Leonard Medek, Františka Vrbenská, Tomáš Bandžuch, Vlado Ríša, Pavel Renčín, Zdeněk Rampas a mnozí další. Jen Kotleta říkal, že zase nepřijde, ale že na všechny bude myslet. Kromě toho přijede i host ze zahraničí – Samantha Shannonová, autorka skvělých knížek Kostičas a Vidořád. Věděli jste, že Kostičas se stal nejlepší knihou roku, byl přeložen do osmadvaceti jazyků a co nevidět ho uvidíme i v kinech? No, a s touhle skvělou autorkou si budete moct na CONiáši-PARCONU popovídat.

zdroj: Hanina Veselá a Jarda Houdek
zdroj: Hanina Veselá a Jarda Houdek

5. důvod: bohatý doprovodný program

Každý ví, že na přednáškách se netráví většina času. Proto program myslí i na ty, kteří budou v předsálí. Dočkáme se baru i maid kavárny, stejně jako míst k sezení, relaxační zóny, deskovek, plackovače pro výrobu vlastních placek, výstavy, koncertu… a dalších překvapení.

6. důvod: skvělý organizační tým

Ten totiž tvoří knihovníci, kteří milují fantastiku – a milují, když fantastiku čtou i ostatní. Takže můžou slíbit kromě tisíce slonů a horkovzdušných balonů hlavně to, že do organizace dají všechno. Což by měl být při pořádání akcí standard, ale i tak je dobré vědět, že na to nepečou…

zdroj: Hanina Veselá a Jarda Houdek
zdroj: Hanina Veselá a Jarda Houdek

7. důvod: ten hlavní – vy!

Protože vy jste ti, pro koho tu je CONiáš. Pro vás se plánuje ten nejlepší con vůbec. A pro vás se to i podaří. Stačí jen, když přijdete (cosplay se cení!). Všechno ostatní už půjde samo.

Kdy: v sobotu 24.9.2016 od 10:00 hodin

Kde: Městská knihovna v Praze – Mariánské náměstí 1 (hned u zastávky Staroměstská, v centru nejcentrovatějším, kam je odevšad blízko)

Za kolik: Ti, kteří mají průkazku do Městské knihovny v Praze, to mají zadara. Vstupné pro ostatní v ceně průkazky: 80 Kč

Nestačí mi to: v pátek 23.9. od 19:00 se budeme promítat film Ikarie XB 1

Více informací: na webu knihovny nebo na facebooku

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď