Lobo versus Maska a další řežba

Znáte ten, jak se potkal magor s magorem? Pokud ne, můžete se s ním seznámit v komiksu Lobo versus Maska, jednom z nejujetějších crossoverů komiksového světa. A s třešničkou navrch – příběhem Lobo Spoutaný.

lobo-vs-maskaMaska a Lobo. Ve svých komiksech jsou tihle totální šílenci natolik zábavnými a úspěšnými postavami, že jsme se s nimi mohli několikrát seznámit i u nás. Příběhy obou ctěných pánů magorů disponují celými katalogy brutality, totálně přepálené akce a především vydatnou porcí nadhledu, vtipu a hlášek. A teď si představte, že jsou v jednom příběhu oba dohromady.

Lobo totiž dostal nový kontrakt. Nemá teďka sejmout Boga, jako spíš samotného Ďábla. Ten se sice mezitím přemístil na jiného lidského zoufalce, i tomu však propůjčuje nebývalou fyzickou zdatnost, kreativitu a šílenost. A jak jinak může dopadnout souboj dvou prakticky nesmrtelných absolutních magorů, kteří se vyžívají ve velice explicitním násilí, než jako bezbřehá řachanda – a to nejen v rámci pozemských měřítek – při níž létají končetiny (nejčastěji lidí a emzáků, co se připletli do rány)?

Jasně, intelektuální nadílku od tohohle komiksu nečekejte (a jestli i přes varování čekáte, zasloužili byste si rande s Lobákem), ale jestli chcete, můžete mezi těmi litry krve a kily střev a jiných maličkostí, které by měly zůstat uvnitř těla, najít třebas příběh o tom, jak začíná jedno krásné přátelství. Ale rozhodně ne takové jako v Casablance. Spíš takové třeskuté přátelství, například jako mezi Little Boyem a Hirošimou.

Skvělé na komiksu je, že přestože dává do ringu dvě slavné postavy, jejich role jsou v příběhu vyvážené, žádný nestojí ve stínu toho druhého. Za to si může kredit připsat kooperace mezi scénáristy Alanem Grantem a Jonem Arcudim, kteří jsou právě těmi důležitými muži za oponou jevišť každé z postav. A tak se hláškuje, exploduje, střílí, zabíjí, regeneruje a další libůstky. Grant s Arcudim však ze spojení obou postav nakonec nevytěžili nic víc. Ne, že bychom nějak víc chtěli, ovšem přesto máte po dočtení pocit, že zapamatováníhodného toho v komiksu tolik nebylo.

lobo-vs-maska-in2Jelikož se na scéně objevuje Maska, bylo potřeba zařídit i dostatečně nápaditého kreslíře s citem pro poetiku (ultranásilí a kydlení), barvy (hlavně padesát odstínů červené) a juxtapozici (ať už to znamená cokoliv, pokud to cokoliv hodně bouchá), což se v Dougu Mahnkem rozhodně zadařilo.

Takže pokud hledáte odpočinkovou jízdu plnou brutality, totalisimo přesmažené akce a vydatné porce nadhledu, jste v revue Loba a Masky na správném představení.

Lobo versus Maska a další řežba
Scénář: Alan Grant, John Arcudi
Kresba: Doug Mahnke, Rafael Garrés
Vydal: Crew, 2016
Formát: brož.
Počet stran: 124
Cena: 329 Kč

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď