Manga s efektem motýlích křídel

Takemiči je průměrný kluk, který žije zbytečný život flákače v nevábném bytě s protivnou domácí. Vrcholem je nenáviděná práce, ve které je mnohem úspěšnější jeho o šest let mladší šéfová. Frustraci léčí demolováním luxusních aut a bezcílným nicneděláním. Náhlým vytržením z kruhu marnosti a nicotnosti je pro něj zjištění, že jeho bývá láska se stala jednou z mnoha obětí gangu Tokio Mandžikai.

Návrat do budoucnosti

Jedinou možností, jak tomu zabránit, je vrátit se zpět v čase a změnit svůj osud. To se mu nechtěně podaří – a místo jisté smrti pod rozjetým metrem se ocitá v minulosti. Na druhém stupni základní školy. S možností změnit běh událostí a zachránit Hinatu. Rozhodnutí, která učiní, se jistě promítnou do života všech zúčastněných, a nic nebude takové, jaké bylo předtím. Takemiči se musí postavit nejen sám sobě, aby se stal lepším člověkem, ale i vůdcům gangu, aby zabránil smrti dívky jeho života. Změny v minulosti však zásadně ovlivní budoucnost. Lze ale udržet časovou kauzalitu? Může to být ku prospěchu věci? Své by o tom věděli doktor Emmet Brown a Marty McFly. Jaké následky to pro hlavního hrdinu a jeho přátele bude mít se určitě dozvíme v dalších dílech. Využití efektu motýlích křídel se přitom přímo nabízí, a nám nezbývá než doufat, že ho autor v budoucnu využije.

Příběh kmotra

Tokyo Revengers nejsou jen na první pohled bezduchou a prvoplánovou hříčkou o násilí a kritikou společnosti. Dávají bez obalu nahlédnout do subkultury současných gangů mladistvých delikventů v Japonsku. A vhled je to skutečně podrobný. Sám autor byl během střední školy členem gangu a získané znalosti velmi dobře využívá při tvorbě celého příběhu. Manga je surová, místy plná brutálních detailů násilí, obhroublých narážek a vulgarismů. To vše zobrazované v protikladu s počínající romantickou linkou s Hinatou a kamarádstvím s ostatními spolužáky, se kterými se Takemiči poflakuje. Kamarádstvím, které se ze smečkovitého gangu možná vyvine v přátelství typu Rychlé šípy. Kresba je velmi čistá a přehledná. Někdo by mohl namítnout, že až příliš jemná. Ale paradoxně díky tomu nepůsobí v kontrastu s obrazovou složkou násilí rušivě. Samotný příběh balancuje na pomezí žánru akční delikvent gangsterky, sci-fi s motivem cestování v čase, romantikou a komediálními scénami. Ken Wakui tím dokazuje svůj cit pro tvorbu celého příběhu. Přes pozvolný rozjezd nás postupně uvádí do celé situace a pomocí jednotlivých částí textu a obrazu rozehrává další motivy, které do sebe zapadají. Jejich vliv se zajisté ukáže až v průběhu dalších pokračování, která si rozhodně nechejte ujít.

Tokyo Revengers 1

Scénář: Ken Wakui

Kresba: Ken Wakui

Překlad: Vít Ulman

Vydavatel: Crew, 2022

Počet stran: 196

Vazba: brožovaná

Cena: 229 Kč

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď