Gantz mění pravidla hry

Devátý svazek krvavé manga série dupe na plyn!

Gantz 9

Minule nás autor šokoval početnou smrtí důležitých postav, čímž by se tak dalo čekat, že nechá hlavního protagonistu a vlastně i čtenáře chvíli vydechnout, aby mohli všechny dosavadní tragédie a zvraty vstřebat do sebe. Opak je ale pravdou, neboť hned v první polovině nejnovějšího svazku nám Kei musí zcela sám přežít děsivý souboj proti novému létajícímu mimozemšťanovi, který sice nevypadá na první pohled zrovna nebezpečně, nicméně víte, jak to v takovém případě ve skutečnosti bývá. Tahle krvelačná potvora se navíc ve druhé polovině devátého dílu přesune do „skutečného“ světa a celý příběh a zákony dané Gantzem tak dostávají solidní kopanec do břicha.

Takže ano, stále nám Hiroja Oku ukazuje, že nemá všechna esa venku z rukávu a může si připravovat půdu pro budoucí děj, který právě devátým svazkem solidně graduje a otevírá cestičky pro budoucí příběhové linky, které mohou dopadnout všelijak, nicméně zavání velikým očekáváním. Totiž změnit pravidla hry a nemít hrdiny už absolutně nikde v bezpečí – to zvedá napětí hned o několik stupňů výš. Stále budou přicházet nové postavy, stále se bude umírat a stále můžeme očekávat nahotu a sexuální scény, neboť ty do tohoto příběhu zkrátka patří. A Kei je pořád naprostým NEhrdinou, což dokazuje nejenom tím, že po hrozivé ztrátě svých přátel myslí leda na to, kdy a s kým se dostane do postele. Ale to je prostě Gantz. Ať se vám to líbí, či ne.

Kresebně se v tomto svazku objevilo pár velmi výživných stránek a panelů, které i přes svou kolikrát neatraktivní 3D kresbu vzbuzují pocit, že se autor fakt snaží a předhazuje něco, co v této sérii ještě nebylo viděno. Dvoustránky jsou pak velmi atmosférické a líbivé. Jednotlivé úvodní krásky na začátku kapitol jsou i tentokrát jen pro parádu a noví nepřátelé vypadají minimálně zajímavě. K českému vydání může směřovat palec nahoru, neboť jako jedna z delších sérií je Gantz vydáván ve větším formátu a až na pár bublin, kde je text vsazen víc do stran, než do středu, je téměř bez chyb. Já osobně mám i problém s hrozivým citoslovcem „hnn“, které se v každém svazku objevuje minimálně milionkrát, ale to už je dáno samotným textem v originále, tudíž žádná vina českého vydavatele.

Po všech stránkách je nejnovější Gantz skvělou jízdou, které nechybí tempo, atmosféra a kotel zábavy. Kdo ještě tuhle jednoduchou, ale přesto povedenou sérii nečte, ten ať se moc nerozmýšlí a jde do toho!

75%
  • Hiroja Oku: Gantz 9
  • Nakladatelství: Crew, 2015
  • Překlad: Anna Křivánková
  • Počet stran: 228
  • Cena: 199 Kč
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď