Julie Kagawa přichází se zkouškou věrnosti

Talon je další z young adult knih. Tentokrát jsou hlavními aktéry takřka shakespearovského dramatu dračice Ember, člověk Garret a drak Cobalt. Zvítězí v Embřině rozhodování smysl pro povinnost, nebo láska?

talon

Hlavní postava, Ember, je dračice, která má za úkol se v lidské podobě naučit žít mezi lidmi a jako člověk. Ember je plná života a vášnivá a stane se jí něco, co by se drakovi stát nemělo: zamiluje se, a to dokonce do člověka. Garret je sedmnáctiletý elitní voják, který má za úkol draky pobíjet. Ale i on se do Ember zamiluje. Dračí společenstvo – Talon – má drsná pravidla a ne každý se jim chce podřídit. Mezi takovými je i Cobalt (v lidském světě Riley), který pomáhá mladým uprchlíkům z Talonu. Ten najde Ember a láká ji na svobodnou, ale nebezpečnou cestu útěku.

Samozřejmě z toho vyplyne milostný trojúhelník: Embřina lidská půlka miluje Garreta, ale její dračí část instinktivně prahne po Cobaltovi. Jak se Ember rozhodne, to se dočtete v knize. Řeknu jen, že kniha má pěkně otevřený konec, připravený na další pokračování.

Zatímco hlavní tři postavy jsou poměrně propracované, pro vedlejší postavy už to neplatí. Většinou je charakterizuje jeden znak: Embřin bratr Dante je především poslušný, dračí vychovatelka zase zlá a lidští poručníci Ember a Danteho jsou – vystrašení.

Děj je nicméně plynulý, velmi dobře koncipovaný v posloupnosti událostí. Všechny situace jsou vylíčené tak, jak by mohly proběhnout i v reálném životě, když si člověk odmyslí fantastické prvky. I postavy se během různých momentů knihy chovají uvěřitelně a jejich emoce jsou pochopitelné.

Kniha je psána z pohledů tří hlavních hrdinů, a to v jedné časové linii. Zpočátku se rozbíhá pomalu, zdlouhavé je například líčení pubertálních problémů. Pak ale naskočí rychlé obrátky a děj je tak napínavý, že se už až do konce neodtrhnete od knihy. Rozhodně se bude líbit všem fanouškům milostně laděné fantasy. Těším se, jak to s Ember a ostatními dopadne.

80%
  • Julie Kagawa: Talon: Společenstvo draků – Zkouška věrnosti
  • Fragment, 2015
  • Obálka: Kamila Flonerová
  • Překlad: Dana Chodilová
  • 338 stran, 299 Kč
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď