Naruto 2 a 3

Jedna z nejoblíbenějších manga sérií se vesele a svižně rozšiřuje pod štítkem nakladatelství Crew. Je to jenom dobře, protože Naruto si svůj úspěch i oblíbenost jednoznačně zaslouží.

Naruto 2

Když jsme se s Narutem loučili v prvním svazku, pořád to byl ten nafoukaný spratek, arogantní, narcistický, zbrklý hlupák (což jsou přesně tytéž vlastnosti, jež z něho dělají okouzlující postavu), který stojí jen malinkatý krůček od vyhazovu ze školy ninjů. Není spoiler oznámit, že k tomu samozřejmě nedojde (o čem by pak celá série byla, když je jeho jedinou motivací stát se mocným hokagem?), takže se můžeme potěšit dalšími svazky příběhů tohoto poberty, v němž je uzamčený legendární devítiocasý démon, jenž mu dodává netušené síly, které však chlapec neumí využít.

Druhý a třetí díl se skládají z jednoho celistvého příběhu (kromě úvodní kapitoly druhého dílu, ta je dohrou jedničky), mnohem komplexnějšího než epizody z prvního svazku a natolik rozsáhlého, že není ukončen ještě ve svazku třetím. Naruto, Sasuke a Sakura nyní tvoří tým pod vedením Kakašiho a mají dostat svou první misi. Protože jsou všichni tři pouze geninové (učedníci), má se tato mise nést v duchu obtížnostní kategorie D (tedy trapnosti pro malé dětičky, jak by řekl Naruto – záchrana kočky, pomáhání stařečkům, hlídání dětí). Což je samozřejmě pod úroveň hrdinného ninji, takže si Naruto doslova vydupe misi kategorie C – tým bude děla bodyguarda staviteli mostů Tazunovi na jeho cestě zpět domů, do Vlnové země, malé ostrovní zemičky, kde má dokončit svoji práci. Jenomže…

…jenomže Tazuna mistrům Hokage nesdělil všechny okolnosti jeho cesty – především tedy zatajil skutečnost, že je trnem v oku mafiána jménem Gató, který na něho s oblibou posílá svoje zabijáky. Díky tomu se zdánlivě jednoduchá mise stává nebezpečnou hrou na život a na smrt, v níž se nám poprvé rozvinou v plné kráse schopnosti Kakašiho a o adrenalinovou akci, stříkající krev, občasnou násilnou smrt a dojímavé sebeobětování konečně nebude nouzi. Dokonalá příležitost pro Naruta a jeho kumpány, jak ukázat svoje exponenciálně rostoucí síly.

Příběh Masaši Kišimota tak docela záhy dozrává z dětské neškodné hříčky směrem k surovému světu dospělích. Společně s ním dospívají i hlavní adolescentní charaktery, Narutův především. Ne, že by nebyl nadále tím samým blbečkem, jeho chování však postupně vykazuje stále více rozvahy, sounáležitosti s týmem a prvků dospělosti. Ale žádné strachy, zase tolik jich není, a když už to vypadá opravdu moc vážně, Naruto svou tupostí vše vrátí do starých kolejí.

Každá kapitola je samozřejmě utnuta v napínavé scéně, ale cliffhangerům, jimiž se honosí závěry jednotlivých dílů (ten třetí obzvlášť!), se nevyrovná zhola nic. Naruto pak může snadno substituovat pozici těžkých drog, kdy budete myslet jen na: „rychle – další – DÍL!“. Crew se sice snaží naši poptávku uspokojit rychle, ale není to dostatečně rychlé. Čtyřka vyšla teprve nedávno, pětka spatří světlo světa dokonce až v únoru! To bude dlouhé čekání.

  • Naruto 2 a 3
  • Scénář a kresba: Masaši Kišimoto
  • Překlad: Jan Horgoš
  • Provedení: paperback, černobílé
  • Počet stran: 208/208
  • Cena: 179/179 Kč
  • Vydala: Crew, 2011

Josef Horký (zástupce šéfredaktorky)

josef.horky@fan­tasyplanet.cz

Také si přečtěte:

Recenzi na první díl Naruta (Josef Horký)

Četli jste tyto komiksy? Nezapomeňte je u nás ohvězdičkovat a napsat k nim komentář!

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

1 komentář

  1. světu dospělích. – Já znám jen svět dospělých.

    …jenomže Tazuna mistrům Hokage nesdělil – Ehm, Hokage je snad jen jeden, ne? Stejně jako Kazekage nebo Mizukage nebo jsme četli každý jinou mangu?

Zveřejnit odpověď