My Little Pony: Protože přátelství je magičtější než sama magie

Když se lidé chovají jako zombie, je většinou diagnóza jasná: málo kafe! Jenže co když se začnou chovat divně téměř všichni obyvatelé Ponnyvillu? Partě nerozlučných přítelkyň s kopýtky a pestrobarevnými hřívami nezbývá než pustit se do vyšetřování záhady.

Poníci opět v akci! Čeká na vás další bláznivé a rozverné dobrodružství plné duhově barevných třeštidel. Pokud máte představu (například z televizního seriálu), co od tohoto komiksu očekávat, neváhejte a rovnou kupujte; zklamáni rozhodně nebudete. A pro vás ostatní je tu naše recenze.

Hurá do toho!

Na úvod sešitu nazvaného Návrat královny Chrysalis vás čeká představení celé party. Každý z poníků (a jeden malý drak navrch) má u své malované podobizny krátký medailonek se zálibami a specifiky, takže se i nový čtenář snadno zorientuje. Poté už začíná příběh samotný; tentokrát o tom, kterak se blíží průlet komety a zlá královna Chrysalis se svojí bandou zlomyslných měňavců začne řádit. Nejprve pořádně uškodí obyvatelům městečka obývaného poníky a následně zloduši unesou tři mladé poníky, aby přinutily naši partu kamarádek k záchranné akci.

Protože se jedná o komiks ze série Crew Kids, opět sem se nebál testovat na dětech – tentokrát to „odnesla“ osmiletá dcera.  Příběh není náročný na pochopení a dlouho předem víte, jak to dopadne. V podobných příbězích zkrátka dobro vždycky vítězí a cokoliv jiného je skandál. Jenže o to tu vůbec nejde. To důležité je, že se po celou dobu čtení budete královsky bavit Poníci jsou držkatí, navzájem si nic nedarují a mají „žůžový hlášky“. Prim hraje Pinkie Pie, jejíž hlášky a přístup „pařím dokud dýchám“ vás bez ohledu na věk rozesmějí mnohdy nahlas.

Potěšující je i fakt, že se poníci chovají předvídatelně, tedy podle popisu v jejich medailonku. Záchrannému týmu to dává příjemnou různorodost a zároveň i mladí čtenáři dokáží vycítit, že se postavy pohybují v nastavených mantinelech a drží se své „specializace“.

Veselé kopy

Smysl pro humor na čtenáře číhá na každém kroku – ať již prostřednictvím narážek a vtípků obsažených přímo kreslenou formou v obrázcích nebo v úsměvných situací, kterým musí hrdinky na cestě za záchranou čelit. Příkladem budiž například scéna s trollem nebo roztomilými zajíčky…

Cesta je nabita drobnými dobrodružstvími. Milovníky klasické fantasy potěší průchod jeskyní pod horou; dočkáte se i starého hradu plného nestvůr a nástrah, jednoho zvratu ve vztazích skupiny, objevení unesených poňátek a s tím spojeného finále – zkrátka pořád se něco děje a nudit se nebudete.

Co se týče kresby, vše je přesně jak má být: barevné, roztomilé, lehce infantilní. Duhové barvičky navodí pocit spokojenosti ve vaší (i) dětské dušičce a vykouzlí široký úsměv. Barvy jsou pěkně syté, jejich tóny příjemné na oko. Panely jsou bez větších experimentů a orientace v nich není (až na jedno až dvě zmatenější místa) žádný problém pro všechny věkové kategorie.

Font na „představovací“ stránce není z nejšťastněji zvolených – méně zkušeným čtenářům se místy těžko louská, ale nakonec se to dá s trochou soustředění zvládnout. V příběhu samotném tento problém nenastává. I řazení bublin je přehledné, tudíž můžete s klidem posadit k Poníkům malého čtenáře a nechat ho číst samostatně.

Sešit obsahuje kormě hlavního příběhu ještě dva doprovodné dvoustránkové „kraťasy“ a pár barevných celostránkových kreseb bez bublin od několika různých výtavrníků.

Na závěr by bylo dobré zdůraznit ještě jednu věc, kvůli které jsou poníkovská dobrodružství skvělá pro mladší čtenáře. Jejich dobrodružství totiž vysílají „to správné“ poselství o přátelství, vzájemné pomoci a tak vůbec. A od koho jiného by omladina měla tohle přijmout než od svých oblíbených hrdinů?

Poníci řádí, poníci jedou, poníci hláškují. Pokud vám tohle stačí ke štěstí, Návrat královny Chrysalis  je přesně tím komiksem, bez kterého vy ani vaše děti nemůžete žít. A pokud odoláte… Ehm, existuje vůbec někdo takový?

My Little Pony: Návrat králony Chrysalis

Scénář: Katie Cooková

Kresba: Andy Price

Obálka: Amanda Connerová

Vydala: Crew 2019

Překlad: Kateřina Tichá

Počet stran: 120

Cena: 229 Kč

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page