Zanir přináší komiksy nezávislých autorů

Když se vydáte do vybraných komiksových prodejen v republice, možná narazíte na tituly z produkce nakladatelství Zanir. Pokud ano i zkušeného znalce mangy a komiksu může tenhle objev překvapit. Zanir totiž na český trh přináší lahůdky ze světa nezávislých autorů a web komiksů, na které u nás zatím nejsme tolik zvyklí, ale které rozhodně stojí za pozornost.

11167708_819828618102980_2507873986703518261_nZanir se prezentuje jako malé nakladatelství zaměřené na komiks od nezávislých autorů, které vzniklo díky přesvědčení jeho zakladatelů, že na českém trhu něco chybí. Tím něčím jsou přitom právě komiksy autorů “na volné noze”, kteří často své série publikují na webu, přičemž pouze těm populárním se časem dostane dost podpory na to, aby vyšly i knižně. Zanir se svou činností snaží tyto autory (a jejich série) podpořit, rozšířit jejich fanouškovskou základnu a motivovat je, aby ve své práci vytrvali. Díky tomu se tak českým čtenářům mohou dostat do ruky svěží a neotřelé série od poloprofesionálních či profesionálních kreslířů a scénáristů, kteří mají za hranicemi Česka i papíru často stabilní, nezanedbatelnou základnu – a které už u nás mohou nějakou dobu znát minimálně členové komunit kolem DeviantArtu a Tapasticu. No a pokud dáváte přednost papíru před internetem, můžete alespoň sáhnout po produkci Zaniru…

Nakladatelství momentálně vydává tři série: Simon Sues, Carciphona a Diplomovaní hrdinové. Ještě letos přibyde i Cagaster a Cesta meče.

Zanir 1Diplomovaní hrdinové: Kniha 1

Tempest je čerstvým absolventem hrdinské univerzity a začíná se potýkat s hledáním svého prvního zaměstnání. V cestě mu však stojí nařízení, přílišná očekávání a v neposlední řadě i osud. Má však své ideály a nenechá se tak lehce zastrašit neúspěchem. Shoda náhod mu navíc přivane do cesty vynikající dvojici společníků. Sáru a Eagla. Tato roztodivná trojice neohrožených hrdinů se vydává na strastiplnou cestu pracovních povinností ve fantastickém světě, který jako by z oka vypadl tomu našemu.

Scénář: Ben Hsu
Ilustrace: Elaine Tipping
Žánr: Humor, Fantasy
Vazba: brož.
Počet stran: 68
Cena: 129 Kč
Ukázka: zanir.cz

 

Zanir 2Carciphona 1

Prokletá, nechtěná, obávaná a přesto potřebná. Takovou se stala Veloce Visrin. Jedna z posledních čarodějek ve světě, kde je zakázáno používat magii. Skrývá se mezi prostým lidem, dokud ji jednoho dne nenapadne tajemný zabiják, obávaná bytost, která má být snad samotnou Carciphonou. A ona je nucena porušit pravidlo nepoužít kouzla.

Veloce tak stojí mezi volbou nechat se zabít, nebo být svým vlastním králem zlikvidována za porušení slibu, který ji zajišťoval relativní bezpečí.

Autor: Shilin Huang
Žánr: Fantasy
Vazba: brož.
Počet stran: 172
Cena: 199 Kč
Ukázka: zanir.cz

 

Zanir 3Simon Sues 1: Předvolání ďábla

Simon býval vynikající student práv na Haverdsfordově univerzitě, avšak stačila chvilka a celý život se mu obrátil naruby, když musel vyměnit kariéru obhájce lidského práva za hluboké znalosti okultních věd a hledání kliček v dohodách, které smrtelníci uzavřeli s pekelníky. Bytostmi, které za duši nabídnou cokoliv.

Dnes je z něj právník, který hájí lidské duše před samotným peklem a v jeho nelehkém úkolu mu pomáhá vymítač Izák, kterého se Simonem váže pouto silnější než smrt.

Autorka: Kim Myung-Hee
Žánr: Drama, Fantasy, Horror
Vazba: brož.
Počet stran: 240
Cena: 199 Kč
Ukázka: zanir.cz

 

Zanir 4Simon Sues 2: Klíčové setkání

V okolí Haverdsfordovy univerzity není o případy zaprodaných duší démonům nouze. Stále víc a víc se však ve spárech nenasytných zrůd ocitají lidé zcela nevědomky. Simon Sinclair a jeho schopný společník Izák nepolevují ve svém odhodlání zabránit vetřelcům z pekel, aby shromažďovali duše, ale jak známo, černá magie si občas žádá oběti.

A není zde jen Simon, kdo má o démony profesionální zájem.

Autorka: Kim Myung-Hee
Žánr: Drama, Fantasy, Horror
Vazba:  brož.
Počet stran:  272
Cena: 199 Kč
Ukázka: zanir.cz

 

Více informací lze nalézt na webu nakladatelství nebo na jeho facebooku.

 

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page