Výsledky: soutěž o hru Speedy

Minulý týden probíhala soutěž o hru Speedy od Dino Toys a je čas vyhlásit, kdo se dopočítal až k vítězství.

Speedy box Místo soutěžní otázky jste měli za úkol vyřešit následující příklad:

Tři přátelé turisti se na jednu noc ubytují v hotelu, kde – jak je informuje recepční – pokoj stojí 30 euro. Ráno každý z nich nechá na stole ležet desetieurovku. Teprve po jejich odchodu si recepční uvědomí, že mimo víkend stojí pokoj pouze 25 euro, zavolá pikolíka, dá mu 5 euro a pošle jej za výletníky, aby jim patřičnou částku vrátil. Pikolík ale neví, jak vrátit 5 euro 3 mužům, a proto dá každému jen jedno euro a dvě eura si nechá.

A nyní počítejte s námi: každý z mužů zaplatil 10 euro a 1 dostal zpět, takže vlastně 9 euro. 3 x 9 = 27. Dvě eura si nechal pikolík, což je dohromady 29 – kam se podělo poslední, třicáté euro?

Správná odpověď:

Musíme se přiznat, že tentokrát jsme si pro vás nachystali chyták. Žádné třicáté euro se totiž nikam neztratilo, protože finální úvaha je postavena chybně. Správně by kontrolní výpočet měl znít: 3 muži zaplatili po 10 eurech, což je 30 euro, mínus 3 eura, která dostali zpět, a mínus 2 eura, která si nechal pikolík, činí přesně cenu pokoje na jednu noc, tedy 25 euro.

Ze správných odpovědí jsme náhodně vylosovali jedinou. Výherkyní se stává Barbora Petrtýlová.

Vítězce gratulujeme a všem ostatním děkujeme za účast. Další soutěže už jsou v plánu, takže doufáme, že s námi zkusítě štěstí i příště!

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď