Naruto dospívá ve druhém dějství

28. svazek přináší spoustu změn!

Naruto28_obálka_2.inddJe to tady! Naruto se po dvouletém tréninku vrací zpět domů a spolu s ním přicházejí i nové problémy a příběhy, které do děje konečně zapojují i ostatní země. Neboť nepřítel nikdy nespí a útoku čelí nejenom Narutův přítel Gaara, ale i celá Skrytá Písečná. Tým se tak musí dát znovu dohromady a příjít na to, jak to všechno napravit.

První kapitoly odkazují hned k úplně prvnímu svazku celé série, kdy se Tým 7 musel vypořádat s Kakašim. I tentokrát musí dvojice nindžů spolupracovat, aby svému učiteli dokázala, že dva roky tréninku přinesly své vytoužené ovoce. Právě v těchto úvodních kapitolách zjišťujete, že postavy opravdu prošly určitým vývojem a jsou hned o stupínek uvěřitelnější. Stále se nejedná o rozumné dospěláky (jejich charakter pochopitelně zůstal stejný), ale už je také nevnímáte jako malé děti, co nasazovaly v nebezpečném světě plném nindžů a smrti svůj vlastní krk. Kišimoto zkrátka tušil, že pokud chce odvyprávět další příběhy, musí své postavy nechat alespoň trochu dospět. A to se podařilo.

Další kapitoly pak načínají nový, delší příběhový úsek, ve kterém je Skrytá Písečná napadena zcela novým nepřítelem, nebo přesněji řečeno dvojicí nepřátel. A ti si okamžitě získají vaše sympatie. Jsou nebezpeční, silní, tajemní a designově originálně navržení. Navíc v momentě, kdy nastoupí na scénu, rozjedou parádní hru o čas a zasazují jednu bolavou ránu za druhou. Díky nim pak zcela poprvé dostává mnohem více prostoru další vesnice mimo Listovou. Což rozhodně není na škodu, neboť svět pak vypadá komplexněji. Nápaditost se autorovi upřít nedá a možnost sledovat události z pohledu jiných hrdinů přináší čerstvý vítr do plachet.

naruto-28-in2Svazek je plný akce a rychlého tempa. Skutečně jde o životy a umírá se. Díky tomu je celková atmosféra velmi hutná a tíživá. Čtenář může tušit, kam děj povede, ale přesto se najde pár kliček, které překvapí. Šokující zvraty tak v tomhle svazku nahrazuje příjemný scénář, který nikde nedrhne, nepozastavuje se a hlavně dává smysl. Vše do sebe náramně pasuje a ukazuje se, že Narutův svět má obrovský potenciál.

Co se týče kresby, ta je jako vždy poctivě odvedenou prací. Ne vždy se podaří zachytit stoprocentně autentickou scénu díky slabšímu pozadí, ale detaily a emocionální pasáže Kišimoto zvládá na jedničku. Přesto by nebylo na škodu, kdyby se Kišimoto trochu více odvázal a nebál se přitlačit na své tenké linky a dodával scénám více odstínů, než jen dokreslení v podobě jemného šrafování.

Naruto vstupuje do dalšího dějství a ukazuje se, že rozhodně má pořád co nabídnout. Jedná se tak o skvělý startovní polorestart!

Naruto 28: Narutův návrat
Autor: Masaši Kišimoto
Překlad: Jan Horgoš
Vydal: Crew, 2016
Počet stran: 190
Cena: 189 Kč

Hodnocení: 80 %

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď