Naruto se dočasně loučí

Crew nám servíruje poslední díl z „původní“ série Naruto…

Naruto 27Tak jsme se přeci jen dočkali. A trvalo to jen 5 let! Je to neuvěřitelné, ale momentálně nejdéle vycházející manga série na našem trhu se dočkala již svého 27. svazku, který ukončuje jednu velkou narutovskou éru. A to relativně v poklidu a bez fanfár. Emocionální koktejl akčních nindžů jsme si totiž užili už minule.

Nenechte se tedy zmást obálkou – Sasukeho prokletá podoba znova nepřijde. Ve skutečnosti jsou první tři kapitoly svazku jen takovým klidným zakončením, tedy spíš slouží jako takové ticho před bouří. A ta přijde, jak naznačují poslední strany, v podobě mocné skupiny nepřátel. Ale to bychom předbíhali. Naruto a jeho přátelé se musejí vylízat ze svých zranění, vedlejší postavy se ukáží, aby na ně čtenář nezapomněl, a samozřejmě musí padnout několik hlášek o přátelství a snech. Zároveň nám Kišimoto ale jasně naznačuje, jakým směrem se postavy chtějí ubírat, a samotný Naruto učiní rozhodnutí, které je ve své podstatě velmi příjemné a odvážné. Ovšem nic, co by zvedalo ze židle.

Naštěstí se mnohem zajímavější události odehrávají v dalších šesti kapitolách, kdy se vrátíme v čase do doby, kdy byl Kakaši ve stejném věku jako Naruto a kdy spolu se svým týmem čelil jedné nebezpečné misi. Je opravdu velmi zábavné sledovat, jakým způsobem se Kakašiho charakter změnil z bezpohlavního neřáda na charismatického frajera.  Díky tomuto příběhu také chápeme, proč má takovou víru v Naruta a proč dělá to, co dělá. Konečně vidíme jeho úhel pohledu, jeho myšlenky a tragický příběh, který ho do konce života ovlivnil. Aniž bych chtěl nějakým způsobem prozrazovat děj, je to opravdu hodně silně napsaný scénář, který musí i cynika emocionálně rozhodit. Mimo skvělý příběh však funguje tento střípek děje jako ukázkové odreagování a příjemný bonus do promyšleného světa nindžů. A pochopitelně má tento příběhový úsek naznačit i něco, co bude velmi důležité pro samotnou budoucnost série.

Naaruto 27 inMasaši Kišimoto se určitě neustále zlepšuje. Pokud srovnáte první svazky s těmi posledními, uvidíte, že jeho kresba je mnohem dynamičtější, přesnější a zároveň jemnější. Jenže díky tomu jsou minimálně výrazy v obličeji limitované plochým rukopisem, což platí i pro pozadí, které (pokud existuje), je relativně suše podáno. Kameny a stromy jsou pak záchranou pro jeho velké množství čárkování, ovšem i díky tomu je jeho styl často lehce průhledný a nepřekvapující. Určitě by nebylo na škodu, kdyby se snažil více dotvářet atmosféru minimálně nějakým stínováním či tučnějším obtahováním. Ale to je čistě můj problém a rozhodně chápu, že mohu naříkat sám. Pořád se jedná o přehlednou, pěkně nakreslenou mangu se vším všudy.

Kakašiho příběh je rozhodně brilantní lahůdkou, zatímco zbylé tři kapitoly jedou v lehkém průměru, to však vůbec nevadí, protože příště se Naruto vrátí ve velkém stylu se spoustou změn!

Autor: Masaši Kišimoto
Překlad: Jan Horgoš
Vydal: Crew, 2016
Počet stran: 190
Cena: 189 Kč

Hodnocení: 70 %

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď