Naruto si našel nové kámoše

32. svazek nindžovské mangy rozšiřuje svůj svět!

Bylo samozřejmě naivní, myslet si, že by po minulém svazku, který byl skrz na skrz perfektním zakončením jednoho příběhového úseku, byl ten další podobně bezchybný. Přesto se Kišimoto nezalekl a připravil hned několik zajímavých novinek.

 

Sotva se Naruto rozloučí se svým přítelem z Písečné vesnice, už už mu příběh servíruje staré známé, kteří pochopitelně po dvouletém časovém skoku prošli vizuální změnou. Povahově se jedná o přesně ty charaktery, které si čtenář oblíbil v prvních dílech, ovšem jde na každém jednotlivci jasně vypozorovat, že vzhled nebude jedinou změnou. Objevovat jejich nově získané schopnosti bude zcela jistě zábavné, stejně jako několik nováčků, kteří se počínaje tímto dílem objevili.

 

Sai se na první pohled nezdá příliš sympatický, v čemž mu kromě chladné povahy nepomáhá ani jistá podobnost se Sasukem. Na druhou stranu v něm lze spatřit potenciál a hlubší příběh, který se nám časem určitě odhalí. Jeho inkoustové techniky pak přináší do série nový prvek, který si pohrává i se samotnou kresbou, což je rozhodně pozitivní. Nováček Jamato zase zastupuje roli Kakašiho, a stejně jako Sai na původního člena (logicky) nestačí. I tady ale platí, že jeho praštěný smysl pro humor a dřevěné techniky stojí za pozornost a bude ještě velmi zajímavé sledovat, co s ním autor do budoucna naplánuje.

 

Příběh se díky těmto dvěma novým postavám a nové misi znovu vrací k začátkům, kdy si postavy povídají, trénují a připravují na neznámého nepřítele. Chvíle zábavy střídají momenty tajemna a závěrečné stránky naznačují, že se rozehraje zatraceně zajímavý příběh. Tak snad tomu tak bude.

 

Kresebně jde jako vždy o klasický Kišimotův standard, který má přesnou a čistou linku a velkou zálibu v šrafování. Zmíněné inkoustové techniky jsou pastvou pro oči a obzvláště poslední strana s Oročimarem je děsivě povedená.

 

Nový rozjezd, nové postavy a nová nebezpečí. Povedený start!

 

Masaši Kišimoto: Naruto 32
Překlad: Jan Horgoš
Vydal: Crew, 2017
Počet stran: 190
Cena: 189 Kč

Hodnocení: 70 %

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď