Lovec duší: Úkol přímo pekelný

Po vypořádání se s mrtvými prezidenty se Deadpool tentokrát zaplete rovnou s Ďáblem. Nebo spíš s jedním z jeho nižších podřízených. A jako obvykle se to neobejde bez krve a bez keců.

Deadpool loví duše. Ne z vlastní iniciativy, ale protože opět strčil zbytky svého nosu, kam neměl, a teď mu po zádech rajtuje nižší pekelný démon, kterému má Deadpool dělat vymahače dobíhajících smluv. Jinými slovy dušiček, které je potřeba z jejich těl vymlátit, vyříznout, vymámit přidušením nebo nějakou podobně kreativní aktivitou. A kdo jiný se na takovou práci hodí lépe?

 

Deadpoolovy vražedné etudy jsou tentokrát propojeny jedním zadavatelem a patřičně ujetým, nepříliš pragmatickým plánem. Svazek díky němu drží jakž takž pohromadě, i když působí podstatně více epizodicky než předchozí Mrtví prezidenti. Děje je dost na to, aby se někam ubíral a nějak se uzavřel, ale tentokrát ještě více než jindy stojí v centru zájmu hláškování a komičnost jednotlivých figurek na mírně sadistické scénáristické šachovnici. Obzvlášť s přihlédnutím k tomu, jakými jedinečnými a… užitečnými vlastnostmi oplývají Deadpoolovy budoucí oběti. (Ti žraloci na obálce nejsou jen pro srandu Spielbergovi.)

 

A přestože Wade Wilson se svou prořízlou držkou je za všech okolností nepřehlédnutelný, překvapivě mnoho pozornosti a prostoru tentokrát získává jeho partička pomocníků. Ze superklaďasů si střihne spolupráci se Spider-Manem a Iron Manem. (No, „spolupráci“… v Deadpoolově podání. Spíš takovou pozitivní interakci. Přátelskou půjčku bez úroků? Těžko říct.) Z lidí postižených bližšími vztahy s chodící reklamou na rakovinu se pak lze těšit na Nekromanta, který se po událostech prvního dílu chtě nechtě vrací na scénu, stejně jako duch mrtvé Prestonové, k jejímu zděšení definitivně uvězněný v Deadpoolově pokřivené mysli. (Do té se mimochodem také podíváme. Mysli, ne Prestonové.)

 

Kresba je stejně kvalitní jako u předchozího dílu, navíc se kromě pokračování hlavního příběhu v současnosti dočkáme i retro kapitoly z minulosti, takže si lze v jednom svazku užít hned dva různé styly. Překlad opět v podání Darka Šmída je už tradičně povedený. Navíc opět nechybí ani dopisy od čtenářů a Deadpoolovy odpovědi, kterýmžto směrem leží šílenství a cukající koutky. Takže přesně to, co se dá od Deadpoola čekat.

 

Celkově je Lovec duší maličko odlehčenější než předchozí zomboidní Mrtví prezidenti (i díky tomu, že tentokrát nemusíte dělat reparát z dějepisu) a zase o kousek ujetější – což je trend, který je u Deadpoola až na výjimky stoupavý. A taky hodně sympatický.

 

Deadpool: Lovec duší
Scénář: Brian Posehn, Gerry Duggan
Kresba: Scott Koblish, Mike Hawthorne
Vydal: Crew, 2016
Formát: brož.
Počet stran: 136
Cena: 329 Kč

 

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď