Ocelový alchymista 6: Bratři Elricové vzpomínají na své mládí

Šestý svazek Ocelového alchymisty nás vezme na výlet do minulosti.

Tam, kde nás minulý svazek zanechal, tam nyní pokračujeme, a společně s dvojicí hlavních hrdinů prozkoumáváme minulost, která formovala jejich životy a cíle cesty. Je hrozně fajn, že se autorka Arakawa nebrání poklidnějšímu tempu a nežene příběh zbytečně do popředí, čímž dává prostor k pořádnému nádechu a prokreslení. Elricovic sourozenci jsou k sežrání. Jejich útrapy, probíjení se náročnou zkouškou a budování charakterů je extrémně zajímavé a čtenáři se snad ani na sekundu nemohou nudit. Vše působí hrozně přirozeně a taktně… bez nějakých násilných překážek či zvratů.

Mírnější tempo vydrží takřka do poslední stránky a stojím si za tím, že to není na škodu. Pro hrdiny a příběh je hrozně důležité, aby se vše pěkně rozvinulo a dostalo potřebnou péči. Dozvíme se mnohem víc o utajené pravdě a o volbě, kterou chlapci udělali, což jen dál prohlubuje pouto, které si k nim postupně tvoříte. Učitelka Izumi se ukazuje jako skvělé zpestření; funguje parádně jak prvek „mentorství“, tak jako komediální vložka, která chrlí jeden fór za druhým.

Příběh nás však chtě nechtě musí vrátit i do současnosti, kde se dále zaplétají intriky a politikaření, což má parádní osvěžující nádech, jenž nestaví pouze na čistokrevné akci, ale taky na plánování různých tahů, které budou muset jisté postavy v budoucnu učinit. A dojde i na představení nové postavy, která i z poslední stránky srší zábavností a charismatem. Zkrátka a dobře – karty jsou rozdány parádně!

Kresba je skvělá. Fakt si ji oblibuju víc a víc a jsem velmi rád, že český čtenář to vidí podobně… Přesné, tučné linie, tak akorát vykreslené prostředí, dobrá práce se stíny, velká dávka emocí a skvěle vyvážené detaily. Panely jsou přesně šité na míru daných scén – pokud jde o akci, je jich více, jsou kinetičtější, zatímco u dialogů najdeme méně okýnek, ale jsou přesně seřazené, přehledné a čtou se jedna báseň. Co se týče mangy vydávané u nás nemá Alchymista dle mého v panelování žádnou konkurenci. Paráda.
Výborný svazek k výborné sérii. Jediný problém zůstává, že se tolik nehneme z místa. Ale ono to vlastně až tolik nevadí.

Ocelový alchymista 6
Vydal: Crew, 2019
Autor: Hiromu Arakawa
Počet stran: 192
Cena: 199 Kč

Hodnocení: 85%

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď