Párty, párty! Mladí Titáni to umí pořádně rozbalit!

Pokud máte v nabídce programů kanál Cartoon Network, pak zaručeně seriál Mladí Titáni do toho! znáte. Tahle příprava z dílny DC Comics pro mladší čtenáře na opravdové komiksové hrdiny má totiž vše, co srdce dítěte i dospělého toužícího po zábavě žádá: spoustu barviček, humoru, akce a především ulítlých nápadů, které vykouzlí úsměv na tváři.

Teď si možná říkáte: a co když ten seriál vůbec neznám? Nevadí! Tvůrci sice komiksem navazují na populární animovanou sérii, ale pokud do Mladých Titánů vlétnete po hlavě, rozhodně to není problém. Tenhle komiks si nehraje na vyprofilované hrdiny se spletitou minulostí a vymazlenými schopnostmi. Celou partu pěti teenage hrdinů totiž zvládnete poznat takříkajíc za pochodu. Jejich charakter i jejich schopnosti jsou podřízeny hlavnímu cíli – bavit čtenáře!

Párty, párty!, jak zní podtitul prvního sešitu Mladí Titáni do toho! vydaného v češtině, obsahuje prvních šest sešitů komiksů vydaných v anglickém originále. Je vidět, že tvůrci své dílo stylizovali spíše pro mladší čtenáře – jednotlivé panely jsou větší než u „dospěláckých obrázků“ a kresba přehledná, font bez problémů přečte i prvňák (otestováno na živém exempláři!). Žádné experimenty, žádné vážnější ambice v oblasti grafického umění. Přesto, že se v knize vystřídá několik kreslířů, jsou jejich díla k nerozeznání. K tomu přidejte líbivé jásavé barvy a máte výbornou zábavu pro děti; na obale uvedených 7+ je pro tenhle komiks rozumná spodní věková hranice.

Ale nenechte se mýlit: on i dospělý hledající jednodušší zábavu může být příjemně překvapený! Mladí Titáni jsou místy vtipnou parodií na „velké“ komiksy, která dotahuje některá klasická schémata do absurdních poloh a zábavně je překrucuje. Už jen to, že jeden z pětice hlavních hrdinů se jmenuje Robin a několikrát se objeví i Batman, mnohé napoví.

Komiks jde ve stopách svého seriálového předchůdce. Obsahuje kratší uzavřené příběhy, které sází na pošťuchování mezi hlavními hrdiny (mnohdy i za cenu toho, že ignorují záporáky) a především ztřeštěné nápady. Nic složitého nehledejte – zápletka se vejde do několika vět, nechybí akce, autoři nešetří humorem psaným i vtípky v rámci kreslených obrázků. Společně s hlavními hrdiny budete bojovat s pizzovou obludou, léčit rýmu, zahrajete si počítačové hry nebo se zúčastníte pyžamové party.

Ačkoliv se s postavami příliš nepracuje, potěší různorodost celé skupiny. Jejím hlavním cílem je však především vytváření rozdílů, aby kvůli nim do sebe mohli jednotliví hrdinové šít, špičkovat se a soupeřit.

Snad jedinou chybou pro dospělého může být, že Mladí Titáni v sobě nemají příliš logiky. Postavy si doslova dělají co chtějí, hlavně když je to (před)pubertálně zábavné. O nic jiného primárně nejde, žádná hloubka, žádná umně skrytá podprahová sdělení a morální poselství.

Pokud chcete se svými ratolestmi (ideálně někde na počátku školní docházky) udělat první krůčky do světa hrdinů DC Comics, jsou Mladí Titáni do toho! skvělou volbou. Kratší příběhy jsou svižné, zábavné a pojaté tak, aby jim mladý čtenář rozuměl. Párty, párty! dělá opravdu čest svému jménu a je to ztřeštěná barevná jízda.

Mladí Titáni do toho!: Párty, párty!

Scénář: Sholly Fisch, Amy Wolframová, Merrill Hagan a Ricardo Sanchez

Kresba: Jorge Corona, Ben Bates, Lea Hernandezová a Chris Gugliotti

Překlad: Jiří Pavlovský

Vydala: Crew, 2018

Počet stran: 128

Vazba: brožovaná

Cena: 269 Kč

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď