Pokémon Red a Blue popáté: Kde jen ten Red může být?

Pokémoni jsou fenoménem již pěknou řádku let. Po všech videoherních, filmových, figurkových a bůhvíjakých dalších zpracováních máte možnost se s nimi díky Nakladatelství CREW setkat i v komiksové podobě, a to již popáté. A rozhodně ne naposledy, protože cesta za hledáním trenéra Reda je dlouhá a plná překážek.

Jak může někdo jako je Yellow najít jednoho z největších trenérů Pokémonů, Reda? Vždyť ani nezná ty nejzákladnější věci a své Pokémony trénuje spíše instinktivně než cíleně a promyšleně. Naštěstí mu přichází na pomoc zkušený Blue a osvětlí trenérskému zelenáči mnoho důležitých věcí. Je čas se do zlepšování pořádně opít, protože silní Pokémoni budou při střetu s Elitní čtyřkou opravdu potřeba, a to nemluvíme o Rakeťácích!

Hledání Reda pokračuje, což „v překladu“ znamená, že příběh navazuje na předchozí děj. Ano, pátý díl Pokémon Red a Blue se dá číst i samostatně, ale rozhodně bychom to nedoporučili. V principu je však cesta za nalezením trenéra Reda plná soubojů a setkání se všemožnými Pokémony, se kterými musí Yellowova skvadra rozšířená o Redova Pikachu změřit síly. A právě o měření sil a všemožných druzích Pokémonů tenhle příběh v podstatě je. Nežene se vpřed nijak raketovým tempem, ale to neznamená, že se v ní neuděje mnohé; zkrátka posune příběh zase o notný kus dál, vrátí na scénu padouchy, kteří se zdáli být vyřízení… Jen ten Red je i na konci stále nezvěstný.

Pokud máte Pokémony zaškatulkované jako roztomilé infantilní potvůrky, pak s touhle mangou šlápnete vedle. Samozřejmě kniha respektuje pravidla mangy jako je čtení odzadu a další specifika, ale kromě toho je kresba černobílá, nepříliš detailní a o mnoho temnější než jásavě barevná televizní a videoherní show. Kresba je akční a dynamická, plná čar vyjadřující pohyb a doprovázená množstvím citoslovcí. Obrázek o tom, co se děje, si uděláte snadno. Právě díky téhle dynamice si příběh drží svůj dobrodružný duch.

Pátý díl pokémoní ságy osloví především fanoušky série, ale právě pro ně je vydáván, což dokazuje i bonusový materiál. Na počátku knihy je pár slov o tvůrcích a přehled všech důležitých postav, na konci zase profily členů Elitní čtyřky a jejích bojovníků a stručný přehled všech kapitol v grafické podobě.

Tak jen trochu váhám, zda je opravdu tenhle pokémoní rej vhodný pro děti. Do kolonky dětské bych ho tam úplně neřadil, ale pokročilejší čtenáři – teenageři – si hledání Reda určitě užijí.

Pokémon Red a Blue 5

Scénář: Hidenori Kusaka

Kresba: Mato

Překlad: Matyáš Anton

Vydala: CREW, 2021

Počet stran: 208

Vazba: brožovaná

Cena: 229 Kč

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď