Spider-Man a Deadpool –Hurá! Konečně pořádná bromance

Když se zamiluje Pool…
Tak nás čeká další porce srandy – v podstatě jako při jakékoliv další akci, ve které Deadpool figuruje.

Spider-Man a Deadpool. Dva z nejpopulárnějších komiksových charakterů Marvela v současnosti. V jednom příběhu. Kde jsou týmovka, parťáci, kámoši, ale taky se tu a tam pohádají, poperou… Prostě takový ten klasický vztah, ve kterém by občas prostě jeden chtěl toho druhého zabít. Třeba když dostanou fakt dobrou nabídku. Jmenovitě na Petera Parkera, podle objednatele původce mnoha zla.

Tahle dvojka není ani zdaleka tak nesourodá, jak by se mohlo zdát. Oba mají notnou dávku smyslu pro humor, byť každý v trochu jiném ladění, oba rádi hláškují, oba jsou v podstatě nekoneční puberťáci. Z toho se dá poměrně snadno odvíjet, co od komiksu očekávat – hlášky, akci, humor, nadsázku, dynamiku a lehkost. Všechno přeci musí šlapat jako po másle, nebo ne?

Jenomže ono ne. Ne tak skvěle, jak byste si přáli. Hlášek není moc (tedy alespoň ne těch, které by spolehlivě a přesně mířily na komoru), akce je silně přímočará, děj triviální, a dynamiku a lehkost ubíjí až přespříliš textu v bublinách. Nna superhrdinský komiks je tohle dílko skutečně mimořádně užvaněné – i na Deadpoolovy poměry.

Tu a tam však narazíte na naprosto skvělou scénu nebo hlášku, při které se prostě neubráníte úsměvu. Někdy to pak vypadá, jako by scénárista Joe Kelly, který Deadpoola psal i v devadesátých letech, měl v hlavě přesně tyhlety geekovské perly, které pak prostě jen zavěsí na šňůrku – co nejjednodušší příběh, který postavy dostane od jedné perly k druhé. Ale na druhou stranu zároveň velice dovedně buduje vztah mezi oběma hrdiny – a paradoxně je to právě Deadpool, kdo dostává více té duševní hlubiny.

Ne úplně sympatická je přitom skutečnost, že co se chronologie příběhů obou postav týče, zase jsme skočili rovnýma nohama dočista někam jinam. Návaznost na již vydané komiksy Deadpoola sice je zřejmá (antihrdina už je ve šťastném manželském stavu s démonkou Shiklah), ale přemístili jsme se o pár let dál, kdy už je držkatý žoldák členem Avengers. Z čehož Spidey není úplně nadšený.

Pro fanoušky obou postav je tenhle komiks nejspíš povinností. Ale s velkou pravděpodobností jej mezi nejoblíbenější historky těchto dvou hrdinů nezařadí.

Spider-Man / Deadpool #01: Parťácká romance
Scénář: Joe Kelly
Kresba: Ed McGuinness, Gabriel Hernandez Walta
Překlad: Darek Šmíd
Vydala: Crew, 2018
Počet stran: 140

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď